کد خبر: ۴۹۹۱۶۴
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸

رهبر جریان صدر در حالی که با نامزدهای معرفی‌شده از سوی گروه‌های سیاسی برای تشکیل دولت جدید به‌دلایل مختلف مخالفت می‌کند، چهار نامزد برای تصدی نخست‌وزیری معرفی کرده است.

 

به گزارش شفاف به نقل از شبکه السومریه، دفتر ویژه مقتدی صدر امروز سه‌شنبه اسامی چهار نفر را به‌عنوان نامزد تصدی نخست وزیری عراق معرفی کرده و گفته است این افراد هیچ فعالیتی در چارچوب جریان صدر نداشته و به آن وابسته نیستند.

احمد کریم حمد العجباوی‌، رافد عبدالرحیم نعمان الاعرجی، سعد غالی کاظم التمیمی و غزوان یاسر منیجل الشبلاوی چهار فردی هستند که جریان صدر آنها را برای تصدی نخست وزیری معرفی کرده است.

آغاز جلسه علنی پارلمان به‌ریاست الکعبی

خبر دیگر اینکه نشست علنی پارلمان عراق از لحظاتی پیش به‌ریاست حسن  الکعبی معاون  اول رئیس پارلمان آغاز شده است.

یک منبع پارلمانی گفته است پارلمان امروز بیست و چهارمین نشست خود از دوره قانونگذاری نخست را به‌ریاست حسن الکعبی و با حضور 184 نماینده آغاز کرده است. الکعبی تأکید کرده است که این نشست علنی و در برابر  افکار عمومی برگزار می‌شود.

الفرات از ادای سوگند سه نماینده جدید در صحن پارلمان خبر داده است.

خبر دیگر اینکه حنین قدو از نمایندگان عضو ائتلاف البناء گفته است این ائتلاف پس از کنار گذاشتن نام قصی السهیل، اسامی جدیدی را برای تصدی نخست وزیری بررسی می‌کند.

برهم صالح رئیس جمهوری عراق هم گفت: تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم تا با عبور از شرایط کنونی به‌سمت اصلاحات بیشتر حرکت کنیم.

خبر دیگر  اینکه ریاست پارلمان عراق از کمیسیون امنیت و دفاعی خواسته است موضوع قانونی بودن زمینی را که سفارت آمریکا در آن احداث شده پیگیری کند.

خبر دیگر اینکه یک منبع عراقی خبر ارسال نامه‌ای از سوی ریاست پارلمان به رئیس جمهور و تعیین ائتلاف البناء به عنوان فراکسیون اکثریت را تکذیب کرده است.

تازه‌ترین خبر از عراق حاکی است که نمایندگان پارلمان در نشست علنی خود که همچنان ادامه دارد به 22 ماده قانون جدید انتخابات رای دادند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: