کد خبر: ۴۹۹۱۶۷
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

فروش ابتدایی فیلم‌های جدید اکران هالیوود نشان داد که قسمت جدید «جنگ‌های ستاره‌ای» نتوانست فروش افتتاحیه خوبی را داشته باشد.

به گزارش شفاف، باتوجه به تخمین‌های زده شده برای فروش فیلم‌های اکران هالیوود انتظار این بود که قسمت جدید مجموعه «جنگ‌های ستاره‌ای» فروش بهتری را داشته باشد.

«جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر» بنا بر آخرین برآوردها با پشت سرگذاشتن فروش 48 میلیون دلاری در روز شنبه و کاهش 47  درصدی نسبت به رکورد 90 میلیون دلاری روز قبل، در پایان تعطیلات آخر هفته به فروش 179 میلیون دلاری رسید. این رکوردها 14 میلیون دلار پایین‌تر از حد انتظارات استودیوهای بزرگ بودند. این در حالی است که دیزنی فروش افتتاحیه‌ 175 میلیون دلاری را برای «ظهور اسکای‌واکر» گزارش می‌دهد. سالن‌های آیمکس برای این فیلم 18 میلیون دلار در بازارهای داخلی درآمدزایی کردند تا سومین افتتاحیه‌ پرفروش‌ تاریخ این سالن‌ها در ماه دسامبر ثبت شود.

اما با وجود برآورده نشدن انتظارات، نهمین و آخرین قسمت از «اسکای‌واکر» سومین افتتاحیه‌ پرفروش ماه دسامبر را به نام خود ثبت کرد. هیچ استودیویی به جز دیزنی تاکنون موفق نشده است که در ماه دسامبر افتتاحیه‌ سه روزه‌ بیش از 100 میلیون دلاری ثبت کند. از سوی دیگر «ظهور اسکای‌واکر» بسیار دیرتر از «نیرو برمی‌خیزد» (Force Awakens)، «روگ وان» (Rouge One) و «آخرین جِدای» (Last Jedi) روی پرده رفت. شاید بتوان خریدهای کریسمسی و مشغولیت‌های این روزها را عاملی دانست برای فروش پایین این فیلم سینمایی. چرا که «آخرین جِدای» که از فروش افتتاحیه خوبی برخوردار بود پیش از کریسمس سال 2017 فرصت کافی برای خودنمایی داشت.

هالیوود , جایزه اسکار , سینما , سینمای جهان ,

نمایی از قسمت آخر «اسکای واکر»

«ظهور اسکای‌واکر» به عنوان پایانی برای این مجموعه سینمایی بازاریابی شد. مدیر بازاریابی دیزنی می‌گوید: «المان‌های این فیلم نه فقط به قسمت‌های هفتم و هشتم بلکه به پیشینه‌ی شخصیت‌ها برمی‌گردد. برای دستیابی به تمامی انواع مخاطبین ما به آنها یادآوری کردیم که باید عاشق این چندگانه بود.»

نکته مهم دیگر در فروش پایین این قسمت را شاید بتوان فاش شدن شخصیت ضد-قهرمان «امپراطور» دانست که وعده می‌داد که او نقشی مهم در قصه دارد و به این ترتیب تمامی فیلم‌ها به وسیله‌ی او به یکدیگر پیوند می‌خوردند.

«بمب خبری» که در دومین هفته‌ی اکران 1480  سالن را در اختیار داشت، با بیش از 5 میلیون دلار در رتبه‌ی دوم قرار گرفت. این پروژه‌ی 32 میلیون دلاری در ابتدا توسط آناپورنا خریداری شد اما این استودیو در نهایت از امتیاز فیلم را به لاینزگیت و استودیوهای بران فروخت. امتیاز 65 درصد «راتن تومیتوز»، به همراه نامزدی «شارلیز ترون» و «مارگو رابی» در گلدن‌گلوب و چهار نامزدی دیگر از «اتحادیه‌ی بازیگران» شامل نامزدی بازیگری برای ترون، نامزدی گروه بازیگری، و نامزدی بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای رابی و «نیکل کیدمن»، موقعیت «بمب خبری» را مساعدتر از «گربه‌ها» کرده است.

این فیلم داستان آزار جنسی مدیرعامل فاکس است که قبلاً در سریالی با بازی «راسل کرو» بازسازی شده است و این بار دوم است که به آن پرداخته می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: