کد خبر: ۴۹۹۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
آیت الله رازینی رئیس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران عنوان کرد :

آیت الله رازینی رئیس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران با تاکید بر ویژگی های برجسته سیاسی، نظامی، ایدئولوژیک و اخلاقی سردار شهید سپهبد سلیمانی، خون پاک این شهید را موجب تقویت جبهه مقاومت اسلامی و اتحاد هر چه بیشتر دو ملت ایران و عراق دانست.

به گزارش شفاف، آیت الله رازینی با اشاره به مراوداتی که با سردار سلیمانی داشته است، اظهار کرد: قران کریم در باب افرادی مثل سردار سلیمانی اینگونه می گوید: اینها مردانی هستند که نسبت به پیمانی که با خدا بستند وفادارند، برخی به فیض شهادت نائل آمدند و برخی نیز منتظر هستند و هرگز از پیمان خود عدول نکردند.

وی در ادامه تصریح کرد: حضرت امام خمینی نیز   بارها در فرمایشات خود به عنصر شهادت طلبی تاکید می کردند و شهادت طلبی را یکی از عوامل پیروزی ملت ما و ملت های اسلام در هر جای دیگر می دانستند.

 رئیس اسبق دیوان عدالت اداری کشورافزود: وقتی ما حاضریم  در پی پیمانی که با خداوند بستیم تا آخرین قطره خون پایدار باشیم و هیچ مانع دنیوی مانع ما نمی شود، دشمن راه فراری از دست ما ندارد. در واقع وقتی ما بر پیمان خود ایستادگی می کنیم و و از جان مایه می گذاریم این ایستادگی ما را به عنصری شکست ناپذیر تبدیل می‌کند.

آیت الله رازینی با اشاره به عناصر شخصیتی مهم سردارشهید سلیمانی از جمله  روحیه شهادت طلبی، روحیه معنوی و صفا و فروتنی ایشان، اظهار کرد: ایشان با همه اقتداری که داشتند مهربان بودند و اغراق نیست اگر بگوییم که دومین شخصیت کشور  بعد از رهبری بودند.
وی ادامه داد: ایشان در عین حال و به‌رغم فعالیت های سیاسی برون مرزی  در زمان سیل، زلزله و هنگام وقوع حوادث طبیعی درمیان مردم  حضور داشتند و مثل انسان عادی برخوردند می کردند  و این روحیه صفت مردان خداست که بسیار زاهد و بی رغبت به دنیا و  بسیار نزدیک به مردم هستند.

آیت الله رازینی ساده زیستی و خوی غیراشرافی سردار شهید سلیمانی را الگوی مهمی برای مسئولان نظام دانستند و تاکید کردند: هم حیات مردان بزرگ و هم شهادت آنها موثر و کارساز است و  شهادت مردان بزرگ به میزان زیادی برای تداوم راه حق، راه‌گشاست.  وی توضیح داد: مثال روشن این امر، شهادت امام حسین(ع) است که در شرایطی که اسلام  در معرض نابودی قرار گرفته بود و دین خدا از سمت یزید در خطر بود این شهادت راهگشای دین شد. در واقع یزید نه تنها دین را از بین می برد، بلکه خود را جانشین پیغمبر معرفی می کرد و در این شرایط موج شهادت امام حسین بود که نه تنها یزید بلکه کل بنی‌امیه را نابود کرد و این سلسله تا پایان عمر خود در تنگنا بودند.

معاون سابق حقوقی و قضایی قوه قضائیه با اشاره به مصداق این اتفاق در  دهه اول انقلاب  که لیبرال ها پیشروی کرده بودند و با منافقین متحد شده بودند و  مسئله پیمان استراتژِک بنی صدر با منافقین پیش آمده بود، خاطرنشان کرد: در آن زمان وقتی مرحوم شهید بهشتی و یاران او به شهادت رسیدند موجی جدید ایجاد شد که  تمام مسائل و خطراتی که اسلام و مسلمین را تهدید می کرد، را از بین برد، به طوری که بعد از شهادت ایشان مردم در انتخابات بعدی که شهید رجایی به عنوان نخست وزیر و رهبر انقلاب به عنوان رئیس جمهور انتخاب شدند، با رای بسیار بالایی شرکت داشتند و تشتت و تزلزلی که در وضعیت مردم وجود داشت،  از بین رفت. 
آیت الله رازینی ادامه داد: به همین صورت شهادت سردار همدانی نیز تحولی ایجاد کرد که به موجب آن سوریه از دست داعش که تا 85 درصد قلمرو این کشور را گرفته بود و نزدیک بود حکومت مردمی و سوریه را ساقط کند، خلاص شد.

وی ادامه داد: نمونه مهم دیگر برکت شهادت در تداوم راه حق، شهادت شهید حججی است که تیر خلاص داعش بود. شهادت وی موجودیت داعش را به عنوان حکومت در عراق و سوریه از بین برد.

آیت الله رازینی تصریح کرد: امید است برکت شهادت سردار سلیمانی منتفی شدن حضور امریکایی ها در عراق باشد. آمریکایی ها و ایادی منطقه ای آنها از شور حسینی ملت ایران و عراق در اربعین ناراحت بودند . حضور میلیونی مردم ایران و عراق در اربعین حقیقتا موجب تحقیر عربستان و امارات و دیگر ایادی منطقه ای آمریکا شده بود و آنها از این اتحاد کلمه واهمه داشتند، به همین دلیل در صدد انتفام جویی بودند.

 وی با بیان این که استکبار جهانی برنامه هایی در لبنان، عراق و بخشی از ایران برای متزلزل کردن دولت ها انجام دادند، افزود: البته در هیچ  یک از این برنامه ها به سرانجام و نتیجه دلخواه خود نرسیدند اما به هر حال زهر خود را ریخته و مشکلاتی را برای عراق، ایران و لبنان ایجاد کردند.

آیت الله رازینی با تاکید بر اینکه شهادت سردار سلیمانی تلاش آمریکایی ها برای ایجاد نفاق در منطقه را باطل و ملت ایران را بیش از گذشته در کنار ملت عراق قرار خواهد داد و اتحاد آنها را قوی تر می کند؛ یادآوری کرد: اکنون اهداف این دو کشور که شیعه علی هستند و از هیچ ابرقدرتی نمی ترسند، جلوه بیشتری پیدا کرده و یکرنگی آنها بیشتر می شود و امید است این اتحاد زمینه ساز از میان رفتن حضور و سلطه آمریکا در عراق باشد.

وی با ذکر اینکه مسئولان باید از زندگی شهید سلیمانی درس بگیرند، تاکید کرد: سردار شهید ما با  ایثار ، فداکاری، پرهیز از تجملات و اشرافی گری، پاکی و مردمی بودن، صفا و صداقت اسوه مهمی برای مسئولان و مدیران کشور هستند. انتظار می رود مسئولین کشور رفتار خود را با رفتار پیامبر ائمه تطبیق بدهند و اگر عمل به رفتار  انها دست نیافتنی است، حداقل از الگوهای دست یافتنی که در میان ما هستند مثل رهبر و  سردار سلیمانی از جهت بی اعتنایی به دنیا و مقدم داشتن منافع کشوری و اسلامی بر مسائل فردی و گروهی، درس بگیرند.

وی علت محبوبیت سردار سلیمانی را خلوص ایشان دانست و گفت: مهم ترین خصلت بارز ایشان خلوص و صداقت بود. این شهید والامقام هرگز ریاکاری نمی کردند و این وعده خداست به کسانی که برای خدا گامی بر می دارند که محبوبیت آنها نزد مردم بالا خواهد رفت. در واقع نتیجه کسانی که خود را فراموش می کنند، ارج و مقام والا در پیشگاه الهی است.

آیت الله رازینی با بیان اینکه هنوز انتقام شهید سلیمانی گرفته نشده اما شکست استکبار نزدیک است، اظهار کرد:اکنون وضعیت به شکلی درآمده که دوستان ترامپ او را سرزنش می کنند که چرا چنین کاری کرده است. کاری که هم غیر اخلاقی، هم غیر انسانی و هم غیر دیپلماتیک بوده است. آمریکا با این جنایت به کشور عراق که در ظاهر این کشور را هم‌پیمان خود اعلام می کند اهانت کرده و خاک این کشور را مورد تجاوز قرار داده است. وی ادامه داد: بعد از این جنایت، عکس العل انقلابیون در سراسر دنیا و جبهه مقاومت آشکار می شود و آمریکایی ها دیگر قادر به حضور در کشورهای اسلامی به راحتی قبل نیستند و اقتدار آنها از بین خواهد رفت. بنابراین این کار موجب شکست امریکا، احزاب و دنباله های  این کشور مثل عربستان و اسرائیل خواهد بود.

 رئیس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران با اشاره به گمانه زنی های برخی عناصر سست اندیش در خصوص تضعیف قدرت سیاسی ایران در منطقه بعد از شهادت سردار سلیمانی ، بیان کرد: در تاریخ اسلام نیز مسلمانان در جنگ احد ظاهرا شکست خوردند. در جنگ های دنیوی شکست و پیروزی طبیعی است و این گونه نیست که یک گروه همیشه پیروز باشد و یا شکست بخورد.
 آیت الله رازینی افزود: قرآن نیز می گوید اگر به شما آسیبی وارد می شود به آنها(دشمنان) هم آسیبی وارد شده است. ضربه ای که کشور آمریکا در سقوط پهباد خود خورد بسیار تاثیرگذارتر از اقدام بزدلانه آنها در شهادت سردار سلیمانی است.  شهید والامقام ما در پناهگاه خویش نبود، بلکه در عراق و سوریه با عوامل تروریست آمریکایی در حال جنگ بود. این اقدام نشان داد آمریکایی ها قادر به مقابله با ایشان در جنگی رودرو نبودند به همین دلیل به حمله ناجوانمردانه روی آوردند.

وی ادامه داد: ضمنا شهادت این سردار بزرگ یک هشدار اطلاعاتی به ماست و ما باید بیش از این هوشیار باشیم چرا که ضربه ای که ما به اعتبار امریکا زدیم، بسیار بزرگ است و آنها همیشه در کمین ما هستند.

آیت الله رازینی با بیان این که عواقب این اقدام احمقانه با ترامپ است، اظهار کرد: از این پس اگر آسیبی به آمریکایی ها وارد شود، مسبب آن ترامپ است و این را خود آمریکایی ها می دانند و از این پس باید شاهد منزوی شدن ترامپ باشیم.

رازینی در پایان با بیان این نکته که ما مردم ایران باید همیشه اماده باشیم چون نیروی مسلح ما و سیستم فرماندهی ما مقتدر و محکم است، ادامه داد: این جمله قران است که می گوید نترسید محزون نباشید و سست نشوید شما برتر هستید اگرمومن باشید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: