کد خبر: ۵۰۰۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

محاصره شهر شیراز که توسط آغا محمدخان قاجار اتفاق افتاد به نمایش رادیویی "گلنار" کشیده شد.

به گزارش شفاف، رادیو نمایش محاصره شهر شیراز توسط  آغا محمدخان قاجار را در قالب نمایش رادیویی "گلنار"  روی آنتن رادیو نمایش می‌برد. این نمایش را باران امیرحسینی نوشته و در خلاصه داستان آن آمده است: صفوف اسرا به سرکردگی آغا محمدخان وارد اصفهان که در تصرف قاجاریان است می‌شوند. در این حین جمعیت بسیاری از مردم اصفهان برای دیدار اسرا به نزدیکی دروازه شهر آمده‌‌اند تا اطمینان حاصل کنند اسرا از اقوام و خویشان ایشان نباشد. در این بین گلنار دختر شیخ علی‌خان زند نیز حضور دارد و با دیدن برادرش که با سری شکسته و خونین و دست و پا در غل و زنجیر در حرکت است، تاب و توانش از کف رفته، گریان به سمت برادر می‌رود تا با او سخن گوید، با ورود گلنار به میان اسرا، صفوف از همه پاشیده و همهمه ایجاد میشود و...

 در نمایش تاریخی "گلنار" هنرمندانی چون اسماعیل بختیاری، محمد یگانه، بهناز بستان دوست، محمدسعید سلطانی، احمد لشینی، کامیار محبی، شهریار حمزیان، معصومه عزیز محمدی، راضیه مومیوند، محمد شریفی‌مقدم، ماندانا محسنی، شیوا رفیعیان، بهادر ابراهیمی  و مهرداد مهماندوست به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این نمایش به تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی،کارگردانی رضا عمرانی،  صدابرداری جعفر جودتی، افکتوری نازنین حسن پور و گویندگی شهین نجفزاده  از امروز ساعت 24 به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: