کد خبر: ۵۰۰۰۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: یکی از دلایل توسعه کمی و کیفی عملکرد مقاومت در اواخر دهه ۹۰ که منجر به پیروزی سال ۲۰۰۰ گشت عملکرد و تلاش حاج قاسم سلیمانی بود.

به گزارش شفاف به نقل النشره، سید حسن نصرالله این سخنرانی را در هفتمین روز از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران ایراد می‌کند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: طی این هفته از چندین کشور از جمله عراق، یمن، فلسطین و سوریه صحبت‌هایی را در مورد اقدامات قاسم سلیمانی شنیدیم؛ به ویژه از آن کسانی که با این شهید ارتباط داشتند و به خوبی می‌دانستند که چه کارهایی کرده است و چگونه از آنها از حمایت و پشتیبانی کرده و ارتباط او با آنها چگونه بوده است، آنها این حقیقت‌ها را به ملت هایشان بگویند و به جهانیان شرح دهند که این شهید بزرگ، ایران و رهبری‌اش چه کردند، چراکه حاج قاسم به نمایندگی از شخص خود عمل نمی‌کرد، بلکه به نمایندگی از این انقلاب و نظام مبارک و رهبری خردمندانه عمل می‌کرد و بهترین نماینده و فرستاده و پرچمدار به سوی ملت‌ها و کشورهای ما و جنبش‌های مقاومت بود.

وی ادامه داد: لازم است که از جانفشانی‌هایی که شهدا داشته‌اند و در رأس آنها از شهید سپهبد قاسم سلیمانی قدردانی کنیم. از زمانی که ما حاج قاسم را شناختیم، هیچگاه درجه و مقام را احساس نکردیم، بلکه تنها برادری و نیکی را از ایشان دیدیم.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: حاج قاسم روابطش با مقاومت این گونه بود که برای شادی ما شاد می‌شد و برای اندوه ما اندوهگین می‌گشت، او همواره پیشقدم بود و به صورت مداوم به نزد ما می‌آمد. یکی از دلایل توسعه کمی و کیفی عملکرد مقاومت در اواخر دهه ۹۰ که منجر به پیروزی سال ۲۰۰۰ گشت عملکرد و تلاش حاج قاسم سلیمانی بود.

دبیرکل حزب الله لبنان عنوان داشت: بعد از سال ۲۰۰۰ مقاومت به یک قدرتی تبدیل شد که توانایی و بازدارندگی را برای کوتاه کردن دست دشمن اسرائیلی از لبنان داشت و توسعه کیفی مقاومت و ورود موشک‌های جدید آغاز شد و و حاج قاسم با ما همراهی می‌کرد.

وی ادامه داد: در جنگ ژوئیه حاج قاسم در تهران بود و به شام آمد و می‌خواست که به هر نحوی که شده به بیروت بیاید تا در کنار ما بماند، او زیر بمباران‌ها در کنار ما ماند، حاج قاسم در تمامی روزهای جنگ ژوئیه در بیروت ماند و به ما می‌گفت که من یا با شما می‌میرم یا با شما می‌مانم. پیش از پایان جنگ ما به حاج‌قاسم خبر داریم که نیازمند مبالغ مالی بسیاری برای جبران اوضاع مردم هستیم و او این حمایت را برای ما تأمین کرد.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: برخی زمانی که به نبرد با داعش و النصره در بلندی‌ها و مناطق کوهستانی نگاه می‌کنند، تلاش دارند تا این مسئله را کم اهمیت جلوه دهند، در حالیکه اگر آنها در شرق حمص و تدمر شکست نمی‌خوردند، بیرون کردن آنها از لبنان ممکن نبود. تمام قدرت بازدارندگی، امکانات و تجاربی که در حال حاضر مقاومت در اختیار دارد، به یک تهدید موجودیتی برای اسرائیل تبدیل شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: