کد خبر: ۵۰۰۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: در سفر به چین، همکاری‌های دو کشور را در بخشهای مختلف مبارزه با موادمخدر در سطوح دیپلماسی منطقه‌ای و بین‌المللی تقویت خواهیم کرد.

به گزارش شفاف، اسکندر مؤمنی در رأس هیأتی برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات چینی وارد این کشور شد.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه به دعوت وزیر امنیت عمومی چین به این کشور سفر کرده و با اشاره به تعامل نزدیک تهران و پکن در زمینه‌های مختلف، اظهار کرد: دو کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر دارای دیدگاه مشترکی هستند و این دیدگاه مشترک، زمینه همکاری‌های نزدیک را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اهداف سفر خود به چین، گفت: توسعه همکاری‌های دوجانبه و تبادل تجربیات در زمینه مبارزه با موادمخدر، دیدار با وزیر امنیت عمومی و رئیس کمیسیون ملی مبارزه با موادمخدر چین و بازدیدهایی از بخشهای درمان معتادان و گمرک این کشور از جمله اهداف این سفر است.

مؤمنی خاطرنشان کرد: هماهنگی در مورد اجلاسی که اسفند ماه سال‌ جاری در وین برگزار می‌شود نیز از دیگر اهداف این سفر است تا دیدگاه‌هایمان را برای آن اجلاس نزدیکتر کنیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مبارزه با مواد مخدر میان دو کشور گفت: در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به چین، توافقی در زمینه مبارزه با موادمخدر با هدف افزایش همکاری‌ها با این کشور امضا شده است که در این چند روز عملیاتی کردن آن توافق‌نامه پیگیری خواهد شد.

وی متذکر شد: در این سفر همکاری‌های دو کشور را در حوزه‌های مختلف مبارزه با موادمخدر اعم از مقابله، درمان، کاهش آسیب و پیشگیری در سطوح دیپلماسی منطقه‌ای و بین‌المللی تقویت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: