کد خبر: ۵۰۰۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶

تمرین ارکستر ملی ایران به رهبری مهمان آقاوردی پاشایف در تالار رودکی در حال اجراست تا گروه برای کنسرت در تالار وحدت آماده باشند.

به گزارش شفاف، تمرین ارکستر ملی ایران به رهبری مهمان آقاوردی پاشایف در تالار رودکی در حال انجام است. این تمرین برای اجرای کنسرت شب موسیقی ایران آذری  است که امشب در تالار وحدت برگزار می شود.

در این اجرا، سولیست تار را صاحیب پاشازاده، سولیست ویلن را مازیار ظهیرالدینی و خوانندگی ارکستر ملی را فخری کاظیم نجات بر عهده دارند.

آقاوردی پاشایف درباره این اجرا گفت: این چندمین بار است که به ایران سفر می‌کنم، بین کشور ما و ایران اشتراکات فرهنگی زیادی وجود دارد و موسیقی یکی از آنهاست. آخرین اجرای من در اینجا مربوط به سال گذشته با همین ارکستر به رهبری فریدون شهبازیان بود. تمامی موسیقی دان‌های خوب در ایران جمع شده و همکاری با آنها برای من لذت بخش است. در این کنسرت ضمن اجرای موسیقی آذربایجانی از حسین دهلوی قطعاتی را اجرا خواهیم کرد.

قرار است در کنسرت ارکستر ملی به رهبری پاشایوف قطعات «سن سیز»، «آریای بالاش»، «وطن نغمه سی»، «سنه ده قالماز»، «عسگرین آریاسی»، «آیریلیق»، «ائولری وارخانه خانه»، «قرنفیل»، «راسپودری چهارگاه»، «چارداش»، «مرغ سحر» و «شوشتری برای ویلن و ارکستر»، «دونغمه ترک»، «به یاد صبا»، «سرود گل»، «سبک بال و شور آفرین» به یاد استاد حسین دهلوی اجرا شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: