کد خبر: ۵۰۰۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷

رژیم صهیونیستی سدهای شرق غزه را باز کرد که ۵۰۰ هزار دلار به مزارع و محصولات کشاورزی خسارت وارد شده است.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت کشاورزی فلسطین طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اسرائیل به بهانه مهار سیلاب ناشی از بارش‌ها و حفظ تراز آب، دریچه‌های سد شرق غزه را بدون کنترل باز کرد که ۵۰۰ هزار دلار به مزارع و محصولات کشاورزی این نوار خسارت وارد شده است.

در این اطلاعیه آمده است: اسرائیل در اقدامی عمدی سدهای جبالیه و بیت حانون در شرق غزه را باز کرد و در پی آن صدها هکتار زمین کشاورزی زیر آب رفت که محصولات کشاورزی نابود و دامداری‌ها و کندوهای زنبورعسل آسیب دیده‌ و تلف شده‌اند.

این وزارت‌خانه در ادامه افزود: ۱۰۰ کندوی زنبور عسل و ۹۲۰ هکتار کشتزار فلسطینی‌ها از جمله باغات میوه، زمین‌های کاشت انواع سبزیجات از جمله پیاز و سیب زمینی به طور کامل نابوده شده‌اند.

این وزارت‌خانه به اشاره به اینکه نظامیان اسرائیل هنگام تشخیص آسیب در منطقه از گاز اشک آور استفاده کرده‌اند، از نهادهای بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری خواست تا جلو تخلفات اسرائیل را بگیرند.

اسرائیل سدهای زیادی در شرق نوار غزه ساخته است که در پی باز کردن دریچه‌های این سدها بدون هشدار، خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی فلسطینان زیر آب رفته و به محصولات آنها خسارت وارد می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: