کد خبر: ۵۰۰۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

دولت مکزیک در حال آماده کردن اصلاحاتی برای نظام قضایی این کشور برای مبارزه با ناامنی و فرهنگ مصونیت قضایی است.

به گزارش شفاف، مقامات مکزیک اظهار کردند، دولت آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رییس جمهوری مکزیک در حال آماده کردن اصلاحاتی برای نظام قضایی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این اصلاحات از سوی دفتر دادستانی کل و معاونان ریاست جمهوری تنظیم شده و پیش‌بینی‌ می‌شود که فردا (چهارشنبه) در سنا ارائه شوند و احتمالا در جلسه‌ای در ماه فوریه به تصویب برسند.

نهادهای اجرای قانون مکزیک از آغاز به کار دولت لوپز اوبرادور در سال گذشته میلادی با موانع متعددی در زمینه امنیتی روبه‌رو شده‌اند و دولت او که کنترل را در هر دو شاخه کنگره در دست دارد نیز در تلاش است تا به ناامنی روزافزون در سراسر این کشور رسیدگی کند.

این اصلاحات چندین بند از قانون اساسی را تحت تاثیر قرار خواهند داد، روندهای قضایی تازه‌ای را تعریف خواهد کرد، یکی از قوانین موجود در زمینه چالش‌های حقوقی را اصلاح می‌کند و چارچوب حقوقی دفتر دادستانی کل و مقررات آن را تغییر خواهد داد.

ریکاردو مونرئال، یکی از رهبران برجسته حزب حاکم مکزیک اظهار کرد: این اصلاحات بسیار گسترده و جاه‌طلبانه است. وزیر کشور، وزیر امنیت و دادستان کل مکزیک و مشاور حقوقی اوبرادور روز چهارشنبه در نشستی به بررسی این اصلاحات خواهند پرداخت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار