کد خبر: ۵۰۰۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

نشست توجیهی نمایندگان احزاب شورای ائتلاف با حضور نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی عضو و همچنین تعدادی از اعضای شورای مرکزی ائتلاف، در مرکز همایش‌های صدرا برگزار شد.

به گزارش شفاف، نشست توجیهی نمایندگان احزاب شورای ائتلاف انقلاب اسلامی با حضور نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی عضو و همچنین تعدادی از اعضای شورای مرکزی ائتلاف، در مرکز همایش‌های صدرا برگزار شد.

در این نشست که با هدف تشریح فرآیند تهیه لیست نهایی ۳۰ نفره در تهران و چگونگی معرفی نمایندگان احزاب به شورای مرکزی شورای ائتلاف برگزار شد، بر نقش احزاب سیاسی به عنوان یکی از گروه‌های هدف در انتخابات پیش رو تاکید شد.

همچنین در این همایش، سازوکار اعلام نظر احزاب برای رسیدن به لیست ۶۰ نفره تا پیش از برگزاری مجمع بزرگ ائتلاف نیرو‌های انقلاب در تهران، توسط اعضای شورای مرکزی برای نمایندگان احزاب تشریح شد.

بر این اساس، احزاب عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب در این مرحله و تا پیش از برگزاری مجمع عمومی تهران، می‌توانند از میان ۱۲۰ کاندیدای منتخب در این دوره، با مراجعه به سامانه ایجاد شده، به ۳۰ کاندیدای مورد نظر خود رای دهند.

در ادامه این نشست، نمایندگان احزاب سوالات و دغدغه‌های خود پیرامون انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را مطرح و اعضای شورای مرکزی ائتلاف نیرو‌های انقلاب ضمن پاسخگویی به سوالات مطرح شده، به تشریح فرآیند و سازوکار رسیدن به لیست ۳۰ نفره نهایی در تهران پرداختند.

بر اساس برنامه ریزی شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب، احزاب در این دوره این امتیاز را داشته‌اند که کاندیدا‌های مورد نظر خود را به شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب معرفی کنند و شورای ائتلاف نیز با برگزاری سلسله مصاحبه‌های فنی، به ارزیابی کاندیدا‌های معرفی شده پرداخته است.

به گفته اقراریان دبیر شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب در تهران، قرار است جلسات توجیهی با دیگر گروه‌ها و تشکل‌های عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب ادامه پیدا خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: