کد خبر: ۵۰۰۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
جهانگیری:

معاون اول رئیس جمهور گفت: نگرانی های آبان ماه با انتقام سخت ایران از آمریکا به امید تبدیل شد.

به گزارش شفاف،  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز در آیین گرامیداشت سومین سالگرد درگذشت مرحوم هاشمی رفسنجانی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: این سالگرد با شرایط خاصی در کشور در حال برگزاری است و در شرایط دشوار و‌غمباری هستیم؛ دیماه امسال برای همه ما تا به امروز در غم و نگرانی و دلهره و شنیدن خبرهای غیرمنتظره و هراس از آینده گذشته بوده است.

وی افزود: خبر شهادت فرماندهی نام آور و شجاع و استراتژیست که به حق سرباز ملی لقب گرفت تا خبر جان باختن ۶۹ نفر از هموطنان در تشییع باشکوه، خبر سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه مرگ مسافران اتوبوس سوادکوه اتفاقات بد دیماه بودند.

معاون اول رئیس جمهور در عین حال افزود: البته در این میان صحنه های باشکوهی در وداع  مردم فهیم ایران از فرزند مهربان خویش در شهرهای مختلف دوست و دشمن را شگفت زده کرد بسیار به یادماندنی است و نیز بر آوردن خواست ملت ایران و انتظار رهبر انقلاب در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العمل نشان دهد، ۵۲ نقطه دیگر را خواهیم زد با حمله به پایگاه عین الاسد، خاطره شیرین و ماندگاری  به جا گذاشت.

**نگرانی آبان‌ماه با لحظه‌های وحدت همبستگی اعتماد به امید  تبدیل شد

وی با بیان اینکه نگرانی های آبان ماه با لحظه های وحدت همبستگی اعتماد به امید  تبدیل شد و سرمایه اجتماعی در کشور به عنوان مهمترین سرمایه کشور و نظام افزایش یافت، گفت: ولی افسوس که شوک جان باختن جمعی از نخبگان علمی کشور به دلیل اشتباه محاسباتی و غلبه شرایط جنگی بر مدیریت امور و پنهان نگه داشتن حادثه برای چند روز این فرصت عظیم ملی را در معرض تهدید قرار گرفت.

معاول اول رئیس جمهور با بیان اینکه تضعیف جایگاه رهبری و نیروی نظامی در هیچ شرایطی به مصلحت نیست، گفت: آنها باید روحیه دفاع از کشور را داشته باشند.

**مسئولیت پذیری سردار حاجی‌زاده را تحسین می‌کنم

 وی اضافه کرد: مسئولیت پذیری سردار حاجی زاده را تحسین می کنم چرا که وی اعلام کرد گردن من از از مو باریکتر است.

وی افزود: رهبری نظام مایه افتخار نظام است و تضعیف آن جایگاه برای ایران می‌تواند خطرناک باشد ضمن اینکه آیت‌الله هاشمی در سخت ترین شرایط هم از جایگاه رهبری حفاظت و صیانت کردند.

 معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تضعیف نیروی نظامی در هیچ شرایطی به مصلحت کشور نیست چراکه آنها باید روحیه دفاع از کشور را داشته باشند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: