کد خبر: ۵۰۰۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

دبیر هیئت مرکزی جذب وزارت علوم،از اختصاص ۶۰۰۰ ردیف استخدامی به وزارت علوم خبر داد.

به گزارش شفاف،جلسه ۲۴۲ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد

در این جلسه سعدان زکائی رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره اخذ مجوز‌ها از سازمان امور اداری و استخدامی اظهار کرد: ۱۹۲۹ ردیف استخدامی برای جذب اعضای هیأت علمی برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ اخذ شده است.

همچنین محمدرضا رضوان طلب، دبیر هیئت مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص ۶۰۰۰ ردیف استخدامی به وزارت علوم خبر داد.

تخصیص ۲۰۰۰ مجوز استخدام به وزارت بهداشت

در ادامه علی حسینی، رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن ارائه گزارشی از نحوه اخذ ردیف استخدامی در سال‌های اخیر، افزود: ۲۰۰۰ مجوز استخدام به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص داده شده است.

او با اشاره به در نظر گرفتن نسبت استاد به دانشجو (یک به ۱۰) در برنامه ششم توسعه، ادامه داد: ۲۰۰۰ مجوز اختصاص شده برای معوقات سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ استفاده شد.

 حسینی افزود: قبل از بارگذاری فراخوان جدید، با دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص ارسال اعلام نیاز‌ها براساس نقشه جامع علمی کشور، رشته‌های دایر، مأموریت‌های ویژه واسپاری شده، اولویت‌های مناطق آمایشی دهگانه و نقشه برآورد نیروی انسانی مکاتبه شد و دبیران شورا‌های تخصصی به صورت حضوری برای بررسی اعلام نیاز‌های فراخوان جذب هیئت علمی دعوت شدند.

او ادامه داد: همچنین برای بررسی اعلام نیاز، با نمایندگان در مناطق آمایشی دهگانه مکاتبه انجام شده است.

لزوم افزایش نسبت دانشجو به استاد در وزارت علوم

صدرالدین صدری نوش آبادی، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با ارائه توضیحاتی در خصوص نسبت دانشجو به استاد، بیان کرد: نسبت دانشجو به استاد وزارت علوم ۲۲/۸ در سال‌های قبل بوده و امسال به ۲۲/۵ رسیده است و باید تا سال ۱۴۰۰ به عدد ۲۰ برسد.

او ادامه داد: قبلاً نسبت دانشجو به استاد نیز در وزارت بهداشت ۱۱/۸۲ بوده که الان به ۱۰/۲ رسیده است.

صدری نوش آبادی از اختصاص ۲۹۹۵ نفر مجوز به وزارت بهداشت و ۶۲۹۰ نفر مجوز به وزارت علوم خبر داد و گفت: با توجه به نسبت دانشجو به عضو هیئت علمی فعلاً این تعداد مجوز‌ها کفایت می‌کند.

اعضای هیئت علمی، سرمایه‌های انسانی نخبه کشور هستند

در ادامه جلسه جمشید انصاری، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با تأکید بر اینکه اعضای هیئت علمی، سرمایه‌های انسانی نخبه کشور هستند، اظهار کرد: در حال حاضر توزیع متعادلی در جذب اعضای هیئت علمی وجود ندارد.

او ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد اعضای هیئت علمی با تعداد دانشجو مرتبط است، بر اجرایی شدن هر چه سریع‌تر سند آمایش آموزش عالی تأکید داریم.

در پایان جلسه مقرر شد با توجه به مجوز‌های داده شده به وزارت های علوم و بهداشت، هیئت‌های مرکزی جذب ترتیبی اتخاذ شود که توزیع ردیف‌های استخدامی با توجه به اسناد آمایش آموزش عالی و نقشه جامع علمی کشور انجام شود.

این هیئت‌ها همچنین موظف شدند با توجه به ارائه آمار‌های متعدد به مراجع ذی‌ربط، ظرف ۶ ماه آینده آمار هیئت علمی را به سازمان امور استخدامی و هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار