کد خبر: ۵۰۰۵۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

شکست اسنایدر آمریکایی و بلال ماخوف روس از سوی محمدحسین محمدیان و امیرحسین زارع امید و انگیزه تازه‌ای در بین کشتی گیران در ادامه مسیر المپیک ایجاد کرد.

به گزارش شفاف، در روزهایی که حجم اخبار بد، چند برابری شده و دنیا به نوعی تلاش دارد که ایران را در همه عرصه‌ها منزوی کند؛ دو جوانِ ایرانی در جام بین المللی کشتی در ایتالیا خوش درخشیدند و امید را بار دیگر به ورزش اول ایران تزریق کردند.

در روزهایی که ورزش نیز به شدت تحت الشعاع تصمیمات سیاسی علیه ایران قرار گرفته و به شکلی ظالمانه هوادار ایرانی را از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرده، دو جوان ایرانی در جام پلیکونه ایتالیا از سد اسم‌های بزرگ کشتی دنیا عبور کردند، آن هم با اقتدار.

محمدحسین محمدیان بدون اینکه حتی یک امتیاز به حریفانش بدهد، کار بزرگی مقابل اسنایدر آمریکایی انجام داد و این کشتی گیر سرشناس و خوش اخلاق آمریکایی را با ضربه فنی غافلگیر کرد.

امیرحسین زارع نیز در ادامه روند رو به رشد خود، در فینال این مسابقات بلال ماخوف روس، کشتی گیر صاحب سبک سنگین وزن روس های مدعی را از پیش رو برداشت.

محمدیان و زارع فقط حریفان خود را در ایتالیا شکست ندادند، آنها در جام پلیکونه بذر امید کاشتند و نشان دادند که هراسی از نام‌ها و کشتی گیران عنوان دار المپیک و جهان ندارند.
این مبارزه‌ها پیام بزرگی برای همه مدعیان داخلی داشت، برای همه کشتی‌گیرانی که در سال‌های اخیر مغلوب تکراری اسم‌ها بودند، اینکه پیش از مصاف رودررو با کشتی گیران شاخص جهان، باخته بودیم و در خود نمی‌دیدیم که از سد چنین حریفی عبور کنیم.

کار بزرگ محمدیان و زارع، جدا از اینکه امیدها را در این دو وزنی که هنوز در آنها سهمیه المپیک هم نداریم، برای کسب مدال المپیک زنده نگاه داشت، انگیزه بیشتری به همه مدعیان داد که باید بیشتر و بهتر تمرین کنند چون رقابت نزدیک و سنگینی برای رسیدن دوبنده تیم ملی در انتظار همه آنهاست.

نه محمدحسین محمدیان و نه امیرحسین زارع با این پیروزی‌ها ملی‌پوش شده‌اند و نه شانس بقیه از بین رفته، فقط باید شاهد تلاش بیشتری از سوی بقیه مدعیان باشیم. چیزی که مشخص است انگیزه از دل رقابت متولد می‌شود و اینطور که پیداست در سال المپیک رقابت خوبی بین مدعیان داخلی ایجاد خواهد شد.

یونس امامی حالا یک 74 کیلویی مدعی است که می‌خواهد با نفر اول جام تختی که کشتی گیر کهنه کاری است، رقابت کند. بهنام احسانپور نیز مدعی 65 کیلوگرم است و با چند کشتی گیر خوبِ این وزن رقابت خواهد کرد.

رضا اطری و حسن یزدانی هم حریفان داخلی خوبی دارند. نسل خوبی به کشتی معرفی شده، امیدها هنوز زنده است. المپیک پیش رو، هرچند سخت به نظر می‌رسد اما کشتی همیشه مدعی ایران، هیچ وقت ناامید نخواهد بود. محمدیان و زارع یک بار دیگر این نوید را دادند که این عرصه هیچ گاه خالی از غرش شیران نخواهد شد.انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار