کد خبر: ۵۰۰۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

با یک مقایسه سرانگشتی متوجه می‌شوید دنیای ما با دنیا پدر و مادرهایمان تفاوت بسیاری کرده است و این یک اتفاق عادی است. تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید مادربزرگتان در طول زندگی چند پیراهن خریده و شما چند پیراهن؟

به‌هیچ‌وجه قابل‌مقایسه نیست. ما نسلی هستیم که در مقایسه با نسل پیشین لباس نمی‌خریم که بی‌لباس نمانیم، لباس می‌خریم که خوش ‌لباس باشیم؛ اما واقعا خوش ‌لباسیم؟ یا همه لباس‌هایی که می‌خریم را به‌موقع می‌پوشیم و استفاده می‌کنیم؟ تولید لباس تنها بین 2000 تا 2014 دو برابر شده است و این یعنی خرید لباس را باید با دقت بیشتری انجام دهیم. خرید کردن در دنیای امروز دانش و تجربه خودش را می‌طلبد. در این یادداشت به 7 نکته اساسی اشاره شده که می‌تواند خرید لباس را برای شما شیرین‌تر و آسان‌تر کند.

 

با یک لیست به خرید لباس بروید

 شما تنها برای رفتن به سوپرمارکت به لیست احتیاج پیدا نمی‌کنید. برای خرید لباس هم می‌توانید یک لیست داشته باشید پیش از آنکه در انبوه مدل‌ها و رنگ‌ها غرق شوید. چراکه ممکن است شما 5 شلوار جین آبی در کمد لباستان داشته باشید اما تیشرت مناسب برای ست کردن با شلوارتان نداشته باشید. بسیاری از افراد چیزهایی را می‌خرند که هرگز از آن استفاده نمی‌کنند، و این مبالاتی پول و زمان گران‌بهای شما است که صرف می‌شود. آماده کردن یک لیست زمان چندانی نمی‌خواهد؛ بنابراین، قبل از رفتن به خرید آنچه که در کمدتان دارید را مرور کنید سپس فهرستی از نیازهای خود را بنویسید و  اطمینان حاصل کنید که آن‌ها نیازهای واقعی هستند - نه خواسته‌های گذرا.  در آخر، به یاد داشته باشید هنگام خرید از آن لیست استفاده کنید و آن لیست را در کیف یا جیبتان فراموش نکنید.

 

برای خرید خود بودجه تعیین کنید

بودجه تعیین کنید. این نکته اهمیت خیلی زیادی دارد. بسیاری از مردم برای چیزهایی که نمی‌خواهند مبالغ هنگفتی می‌پردازند دلیلش هم این است که در تله‌های تبلیغاتی گرفتار می‌شوند. اگر پیش از آنکه خرید خود را آغاز کنید و بدانید که حاضرید برای چه چیزی چقدر پول بپردازید هرگز در تله یکی بخر دو تا ببر گرفتار نمی‌شوید. کسانی که هیچ پارامتری در  صرف هزینه‌های خود ندارند با کارت‌بانکی خالی به خانه برمی‌گردند بدون آنکه چیزی را که واقعا لازم داشته باشند را بخرند.

 

باکیفیت خرید کنید

شاید پیش‌ازاین برای شما اتفاق افتاده باشد که تی شرت جدید شما تنها با دو بار شستشو کهنه می‌شود یا شلوار جینی که تازه خریده‌اید ساییده می‌شود.  لباس‌های باکیفیت، گرچه معمولاً گران‌تر هستند اما ارزش سرمایه‌گذاری دارند. آن‌ها نه‌تنها دوام بیشتری دارند، بلکه باعث می‌شوند شما احساس بهتری داشته باشید. این جمله قدیمی که می‌گوید آنچه را که می‌پردازید دریافت می‌کنید همیشه دقیق نیست، اما در مورد لباس، می‌تواند جهت درست به شما نشان دهد. درست است که همه لباس‌ها ماندگار نیستند و صنعت مد جهانی به سمتی پیش فرهنگ لباس‌های یک‌بارمصرف و کم کیفیت پیش رفته است اما به‌ندرت پیش می‌آید که برندهای محبوب و امتحان پس داده دوست داشته باشند ذهینت مشتری را نسبت به خودشان خراب کنند.

 

نشان کنید

امکان خرید آنلاین این موقعیت را ایجاد کرده که بدانید هر برندی چه لباسی دارد و آن لباس چقدر به سلیقه شما نزدیک است. یک راهکار مناسب برای خردی لباس مناسب شما این است که زمان‌های مرده‌تان را صرف گشت‌وگذار مجازی در فروشگاه‌های لباس کنید و لباس مناسب را شکار کرد. حتی می‌توانید خریدتان را به‌طور موقت در سبد خرید بگذارید تا فروشگاه، تخفیفی که به لباس محبوبتان خورده را به شما اطلاع دهد. یا وقتی‌که قدرت خرید لباس محبوبتان را پیدا کردید مجبور نباشید ساعت‌ها دنبالش بگردید. این کار می‌تواند لذت خرید را برایتان چند برابر کند و درست شبیه به این است که می‌خواهید به خودتان جایزه بدهید.

 

زمان مناسبی برای خرید انتخاب کنید

تصور کنید به یک مهمانی مهم دعوت‌شده‌اید و لباس مناسب برای آن مهمانی ندارید. لازم نیست به شما گوشزد شود که شب پیش از مهمانی وقت خوبی برای خرید لباس به این مهمی نیست. حتی بهتر است شما لیست نیازهایتان را به چند بخش تقسیم کنید و هر تکه را از جای مناسب و در وقت مناسب بخرید؛ بنابراین لازم است بهترین زمان را برای خود انتخاب کنید. اگر زمانی که برای خریدار انتخاب کرده باشید برای شما مناسب نباشد، خرید می‌تواند یک فعالیت خسته‌کننده و استرس‌زا باشد. خرید هنگامی‌که مراکز و فروشگاه‌ها شلوغ هستند، می‌تواند تجربه بدی برای شما رقم بزند. وقتی خسته، گرسنه، تنهایی، بی‌حوصله یا ناراحت هستید، خرید نکنید. این یک لیست از وضعیت عاطفی نامناسب برای خرید کردن است.

 

کجا بپوشم؟

اگر شما در یک جای گرم زندگی می‌کنید کمتر لباس‌های گرم و ضخیم به کارتان می‌آید یا اگر بیشتر وقتتان را در باشگاه‌های ورزشی می گذارانید کمتر به کفش‌های سخت و کلاسیک نیاز پیدا می‌کنید. برای اینکه سردرگم نشوید می‌توانید از خودتان یک سوال کاربردی بپرسید. یک سوال کلیدی و اساسی در خرید لباس وجود دارد که بسیار راه گشا و کمک کننده است. همیشه پیش از خرید لباس از خود بپرسید: این لباس را می‌خواهم کجا بپوشم؟ بنابراین فکر کنید لباسی را که شما را مجذوب خودش کرده سات و آن را در دست دارید، متعلق به شما است: شما آن را خریداری کرده‌اید و مالکش هستید. آن را در کمد خانه خود تصور کنید، حال در نظر بگیرید: آیا شما هنوز هم از آن هیجان‌زده‌اید؟ یا اینکه درخشش کمرنگ شده است؟ بطور مثال پوشیدن تیشرت تبلیغاتی در باشگاه ورزشی مشکلی ندارد ولی پوشیدن همین لباس در جمع رسمی از خوشتیپ بودن شما جلوگیری میکند.

 

از سایز لباستان مطلع باشید

خیلی ناامیدکننده است که شما لباسی را بپسندید اما درست ندانید که کدام سایز آن لباس اندازه‌تان است حتی اگر امکان پرو لباس برایتان فراهم باشد این پروسه می‌تواند بسیار کوتاه‌تر شود اگر شما بدانید که اندازه مناسب شما چیست. اگرچه اندازه لباس در فروشگاه‌ها متفاوت است ولی تا زمانی که اندازه‌گیرهای خود را بدانید، نباید مشکلی برای تشخیص اینکه کدام لباس برای شما مناسب‌تر است، ایجاد شود. نکته دیگری که باید بپذیرید این است که اگر لباسی را که کوچک‌تر از شما است را بپوشید لاغرتر به نظر نمی‌رسید.

" این رپورتاژ آگهی توسط آژانس خبری ایران رپورتاژ نگارش و منتشر شده است."

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: