کد خبر: ۵۰۰۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

مهم این است که وحدت به چه قیمتی تمام شود. اگر به قیمت یک فهرست ضعیف و حضور چهره‌های افراطی خاص باشد که به طور طبیعی مردم نسبت به آن فهرست رویگردان شوند به نظر ما این وحدت ارزشی ندارد؛ وحدت به هر قیمتی مدنظر ما نیست. وحدتی ارزشمند است که به یک فهرست کارآمد، کاری، معقول و هماهنگ با گام دوم انقلاب بینجامد.

اصولگرایان; وحدت به چه قیمتی؟!

به گزارش شفاف، علی دورانی فعال سیاسی اصولگرا در گفتگویی اظهار داشت: «مجالس ما هر دوره دچار تغییر و تحولاتی می‌شوند و دو سوم نمایندگان فعلی از حضور در مجلس بعدی باز می‌مانند. ولی متأسفانه این تغییر و تحول در دوسه مجلس قبلی مثبت نبوده و مجلس فعلی نسبت به مجالس قبلی ضعیف‌تر هم شده است.»

وی افزود: «ما امیدواریم که همراه با گام دوم انقلاب که رهبری تعیین کردند مجلس بعدی همراه با تغییر و تحول، مجلسی پیشرو و برخوردار از نشانه‌های مثبتی چون کارآمدی باشد.»

او ادامه داد: «این نیز به تصمیم‌گیری جریان‌ها و ائتلافات سیاسی و احزاب و تشکل‌ها و به نیرو‌های انقلابی برمی‌گردد که فهرست خود را چقدر عاقلانه تنظیم کنند و حتماً در پی جذب چهره‌های جوان، جدی، کارآمد و متخصص باشند.»

وی تصریح کرد: «همچنین آن‌ها باید تلاش کنند تا این فهرست رأی بیاورد. اگر فهرست اصولگرایان فهرستی با چهره‌های تکراری و فرسوده باشد نخواهد توانست آرای دایره اجتماعی مرسوم خود را جذب کند و آرای سرمایه اجتماعی را پراکنده خواهد کرد.»

دورانی گفت: «از نگاهی کلی، نمایندگانی که از سرتاسر کشور و نه تنها کلانشهر‌ها به مجلس بعدی ورود پیدا می‌کنند مثل مجلس فعلی؛ اغلب نزدیک به نیرو‌های انقلابی و اصولگرا هستند.»

وی افزود: «مجلس آینده، مجلس چند فراکسیونی خواهد بود. جدا از اصلاح‌طلبان که یک فراکسیون اقلیت خواهند داشت اصولگرایان با دو سه فراکسیون در مجلس حاضر می‌شوند.»

این فعال سیاسی عنوان کرد: «هر چند تلاش می‌شود ترکیب مجلس متشکل از نیرو‌هایی جوان و کارآمد باشد، اما برخی چهره‌های تکراری و نمایندگان ادوار مجلس نیز در این مجلس خواهند بود. همچنین ناگزیر تعدادی از نیرو‌های تند و افراطی نیز در مجلس حضور خواهند داشت.»

او ادامه داد: «تلاش‌هایی برای اجماع و حفظ وحدت با جبهه پایداری صورت می‌گیرد و رایزنی‌هایی نیز صورت گرفته که فهرست با جبهه پایداری یکی باشد.»

وی افزود: «اما مهم این است که وحدت به چه قیمتی تمام شود. اگر به قیمت یک فهرست ضعیف و حضور چهره‌های افراطی خاص باشد که به طور طبیعی مردم نسبت به آن فهرست رویگردان شوند به نظر ما این وحدت ارزشی ندارد؛ وحدت به هر قیمتی مدنظر ما نیست. وحدتی ارزشمند است که به یک فهرست کارآمد، کاری، معقول و هماهنگ با گام دوم انقلاب بینجامد.»

دورانی تأکید کرد: «تلاش می‌کنیم که در تهران یک فهرست بیرون بیاید، اما اگر فهرست خوبی نباشد نمی‌تواند منجر به ایجاد مجلسی توانمند و خوب شود.»

وی افزود:«اما بعید است که به یک فهرست واحد برسیم و پایداری‌ها اگر هم تحت فشار‌های سیاسی به یک فهرست واحد در تهران راضی شوند در سایر بخش‌های کشور فهرست خاص خود را خواهند داشت و سیاست خاص خود را در مجلس با افراد مد نظر خود دنبال خواهند کرد.»

او درباره احتمال ریاست مجلس آینده بین دو گزینه قالیباف و زاکانی نیز اظهار کرد: «این بستگی به عملکرد‌های خودشان در پیش از انتخابات دارد. اگر جهت‌گیری‌های خود را در تهران و کشور معطوف به این رقابت ببینند و مخصوصاً آقای قالیباف خیلی به طیف‌های دیگر اعتماد نکنند و برای رقابت در ریاست مجلس آماده باشند، ما بر این اساس پیش می‌رویم که آقای قالیباف، برنده رقابت ریاست مجلس آینده باشد.»

دورانی همچنین گفت: «من فکر می‌کنم مجلس آینده مجلسی شبیه مجلس هفتم باشد.»

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار