کد خبر: ۵۰۰۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) میزان سرمایه این مجموعه را اعلام کرد.

به گزارش شفاف، محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) در اولین گردهمایی بسیجیان شستا با محوریت بهره‌گیری از توان داخلی در ارتقای سازمانی اظهار داشت: قطعاً با همت بسیجی می‌توان در یک مدت کوتاه اقدام‌های بزرگی انجام داد.

وی افزود: شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی 187 شرکت را مدیریت می‌کند و 80 شرکت آن در داخل بورس است و 87 شرکت غیرمدیریتی دارند. 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با بیان اینکه در سال مالی منتهی به 31 خرداد 98 سود عملیاتی تلفیقی 10 هزار میلیارد تومان بوده است گفت: این میزان در سال قبل مالی آن 3200 میلیارد تومان محاسبه شده بود و نسبت به سال قبل رشد 213 درصدی را تجربه کردیم.

رضوانی‌فر افزود: سود خالص تلفیق در سال مالی 98 حدود 10 هزار و 300 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته 286 درصد رشد داشته است. بنابراین نرخ بازده دارایی نیز از 8 درصد به 18 درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در ادامه تصریح کرد: سازمان حسابرسی کل، بازرسی و حسابرسی شرکت‌های تأمین اجتماعی را انجام می‌دهد و در نهایت سود خالص ما در سال مالی 98، 4500 میلیارد تومان بوده است. 

رضوانی‌فر با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست امسال هم مسیر افزایش دارایی‌های شستا ادامه پیدا کرد عنوان کرد: فروش تجمیعی 6 ماهه ما به 28 هزار میلیارد تومان رسید و سود خالص تجمیعی نیز سه برابر شده است. 

وی گفت: شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در حال حاضر 288 پروژه را در دست اجرا دارد که 2 هزار میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و امیدواریم که به زودی به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی یادآور شد: یکی از اقدامات مهم ما ساماندهی شرکت‌های شستا است و در راستای بهره‌گیری از پتانسیل‌های داخلی این ساماندهی انجام خواهد شد.

رضوانی‌فر با اشاره به اینکه تعدادی از مجموعه‌ها و شرکت‌های تحت پوشش شستا با یکدیگر ادغام شده‌اند که این موضوع انسجام بیشتری ایجاد می‌کند اظهار کرد: کار ادغام چند شرکت دیگر نیز آغاز شده است.

وی افزود: شرکت‌هایی که دیگر توجیه اقتصادی هم ندارند به سمت انحلال آنها پیش رفته‌ایم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با بیان اینکه شناسایی املاک و دارایی‌ها انجام شده است و تا سال 96 نزدیک به 40 شرکت زیان‌ده داشته‌ایم که در شش ماهه به 11 شرکت زیان‌ده رسیده‌ایم گفت: 37 شرکت هم افزایش سرمایه داشته‌اند و بعضاً افزایش سرمایه شرکت از 3 هزار به 8 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است.

رضوانی‌‌فر ادامه داد: در حال حاضر 30 هزار میلیارد تومان سرمایه‌ها و دارایی‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی نسبت به اوایل سال افزایش یافته است و در مجموع شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی نزدیک به 70 هزار میلیارد تومان سرمایه دارد.

وی یادآور شد: قطعاً نظام سلطه و استکبار از ابتدای انقلاب برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکردند و همه فشارها را در قالب‌های فرهنگی، نظامی و اقتصادی انجام داده‌اند و ما به نسبت توانمندی که ایجاد کرده‌ایم جهت این فشارها را تغییر داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با بیان اینکه اگر زمانی احساس می‌کردند که از بُعد نظامی می‌توانند آسیب بزنند تمرکزشان در این بخش بود گفت: در حال حاضر استنباط آنها این است که با روش اقتصادی می‌‌توانند به ما ضربه بزنند. در حال حاضر هیچ چاره‌ای جز قوی شدن نداریم. 

رضوانی‌فر افزود: باید در حوزه اقتصادی قوی شویم چرا که در حوزه‌هایی که قوی شدیم نتوانستند به ما ضربه بزنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تمامی بخش‌های اقتصادی را تحریم کرده‌اند و اینکه ما می‌توانیم در این بخش هر چه سریعتر قوی شویم و وظایف‌مان را پررنگ‌تر به ثمر برسانیم نقطه لطف نظام سلطه است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی بیان داشت: اگر می‌خواهیم ابزار دشمن برای فشار آوردن و ضربه زدن را از بین ببریم باید در حوزه‌های اقتصادی خودمان را توانمند و مستحکم کنیم.

رضوانی‌فر افزود: در سال‌های گذشته تحریم بنزین را مطرح می‌کردند ولی از سال 92 تا 97 که پالایشگاه خلیج‌فارس را با همت قرارگاه خاتم‌الانبیاء ساختیم دیگر حرفی از تحریم بنزین نمی‌زنند چرا که ما در این حوزه قوی شده‌ایم.

وی به حوزه دارو اشاره کرد و افزود: در حوزه دارو هم همین‌طور است در حال حاضر 97 درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود و می‌دانند که در این حوزه هم قوی شده‌ایم و دیگر حرفی از تحریم دارو نمی‌زنند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در پایان تصریح کرد: باید از ظرفیت نیروی انسانی و بسیجی که در اختیار داریم به درستی استفاده کنیم و ما قطعاً می‌توانیم از این  از این شرایط خاص هم عبور کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: