کد خبر: ۵۰۰۶۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷

دبیر بخش ادبیات نمایشی جشنواره هنری ققنوس گفت: استقبال خوبی از این رویداد شده است و دانشجویان برای ارسال آثار خود تا پایان امروز فرصت دارند.

استقبالی بی نظیر از جشنواره هنری دانشجویی ققنوسمعصومه بهرامی دبیر بخش ادبیات نمایشی جشنواره هنری دانشجویی ققنوس، در خصوص آثار دریافتی این دوره، به خبرنگار شفاف، گفت: تاکنون حدود ۲۰۰ اثر (فیلمنامه و نمایشنامه) به دبیرخانه جشنواره هنری دانشجویی ققنوس ارسال شده است؛ این آثار به صورت حضوری و مجازی دریافت شدند. جشنواره هنری دانشجویی ققنوس در تمامی دانشگاه‌ها نماینده دارد و دانشجویان می‌توانند آثار خود را به نمایندگان دانشگاه خود تحویل دهند.

وی افزود: بخش دیگر آثار از طریق دبیرخانه دریافت شده است. دانشجویان سال ۹۴ به بعد و همچنین فارغ التحصیلان سال ۹۴ دانشگاه‌ها می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیر بخش ادبیات نمایشی جشنواره ققنوس با اشاره به استقبال بی نظیر دانشجویان گفت: کیفیت آثار بسیار خوب بوده است؛ این جشنواره در حد جشنواره‌های دانشجویی است و ما انتظار این حجم از استقبال را نداشتیم. تمام دانشگاه‌های سراسر کشور در این جشنواره شرکت می‌کنند.

بهرامی با اشاره به کشوری بودن جشنواره هنری دانشجویی ققنوس بیان کرد: از تمام دانشگاه‌های سراسر کشور آثار برگزیده به دبیرخانه ارسال می‌شوند.  ما به بسیج پیشنهاد داده ایم تا این جشنواره را به صورت یکپارچه برگزار کند و به جای برگزاری جشنواره‌های کوچک، جشنواره ققنوس را ارتقا دهند تا برای مردم و هنرمندان شناخته‌تر شود.

وی در خصوص داوری جشنواره هم گفت: علاقه مندان می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۵ بهمن ماه ارسال کنند. داوران از ۵ تا ۲۳ بهمن ماه آثار را داوری می‌کنند و در تاریخ‌های ۲۳ ,۲۴ و ۲۵ بهمن ماه جشنواره در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود. در روز‌های ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه آثار در فرهنگستان نمایش داده و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود. در این روز‌ها اجرای نمایش و موسیقی، تله فیلم و برگزاری گالری‌ها را هم خواهیم داشت. ما بخش فعالیت های اجتماعی و کار داوطلبانه را نیز به عناوین جشنواره اضافه کردیم تا دانشجویان در حوزه تشکل های مدنی  مشارکت کنند. امسال بخش ویژه جشنواره ققنوس جایزه بزرگ سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی است.

پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس به همت بسیج دانشجویی تهران بزرگ و در بخش‌های عکس، خوشنویسی، هنرهای تجسمی، فیلم کوتاه، آواها و نواهای انقلابی، پژوهش‌های هنری، ادبیات نمایشی، ادبیات داستانی، تئاتر و نمایش، نشریات دانشجویی و شعر برگزار می‌شود.

علاقه مندان می‌توانند آثار خود را تا روز ۵ بهمن ماه با مراجعه به نمایندگان دبیرخانه در دانشگاه‌ها و یا به دبیرخانه دائمی جشنواره واقع در تهران، جنب متروی طالقانی، مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان (لانه جاسوسی سابق آمریکا) تحویل دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار