کد خبر: ۵۰۰۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹

ارتش سوریه با ادامه پیشروی‌های میدانی جدید در جنوب ادلب و آزادسازی دو روستا، در فاصله کمتر از نیم کیلومتری شهرک «معره النعمان»، که بزرگ‌ترین پایگاه جبهه النصره در این منطقه است، رسیده است.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه( سانا)، یگان‌های ارتش سوریه شهرک «تلمنس» در جنوب منطقه کاهش تنش در ادلب را از اشغال تروریست‌ها آزاد کرده و عناصر تروریستی را تا محور «وادی الضیف» و روستای «معر شمشمه» تحت تعقیب قرار دادند.

از سوی دیگر، یک منبع نظامی آگاه به تلویزیون «روسیا الیوم» اعلام کرد، ارتش سوریه عصر شنبه کنترل معر شمشمه در حومه جنوبی ادلب را در دست گرفته‌اند و در سایه این پیشروی، این نیروها در فاصله کمتر از 500 متری شهر معره النعمان قرار دارند.

روز گذشته خبرگزاری سانا اعلام کرد که ارتش سوریه موفق به پاکسازی روستاها و شهرک‌ها در منطقه کاهش تنش ادلب و پیشروی به سمت معره النعمان شده‌اند.

خبرگزاری سانا تصریح کرد، نیروهای دولتی کنترل شهرک‌ها و روستاهای «کرسیان»، «معر شمارین»، «ابو جریف» و «تقانه» را بعد از سرکوب «آخرین لانه‌های تروریستی در آن» بازپس گرفته‌اند و ارتش «پیشروی جدیدی به سمت شهر معره النعمان» به دست آورده است.

شهر معره النعمان بزرگ‌ترین پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره در حومه جنوبی ادلب به‌شمار می‌رود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار