کد خبر: ۵۰۰۷۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

شبکه‌های سیما در سوگ شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) ویژه برنامه‌های متعددی را برای بینندگان تدارک دیده و پخش می‌کنند.

به گزارش شفاف، پخش مراسم عزاداری از عتبات عالیات، مستندها، برنامه‌های ترکیبی و ... از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده برای پخش در شب و روز شهادت ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا (س) است.

 «ستایش نور»، «این شب ها» و «سخنرانی مذهبی» از شبکه یک سیما

 برنامه «این شب ها» از یکشنبه شب ساعت ۲۳:۱۵ با حضور کارشناسان مذهبی و با موضوع سیره حضرت زهرا سلام الله علیها و با حضور حجت الاسلام سید محمد صالح گلپایگانی، حجت الاسلام علی دانش و دکتر حشمت الله قنبری پخش می‌شود.

ویژه برنامه «ستایش نور» با موضوع گفتگو با شاعران آیینی و شعرخوانی شعرای جوان درباره حضرت زهراسلام الله علیها بامداد چهارشنبه ۴۰ دقیقه بامداد و ساعت ۴۵: ۱۲ دقیقه همان روز بازپخش می‌شود.

روز چهارشنبه هم ساعت ۱۵:۴۵ مراسم روضه خوانی در حسینیه امام خمینی در حضور مقام معظم رهبری پخش می‌شود.

 برنامه «سخنرانی مذهبی» هم که مربوط به مراسم حسینیه امام خمینی(ره) در فاطمیه امسال است از ساعت ۱۷ روز دوشنبه تا پنجشنبه به مدت ۴۰ دقیقه و روز جمعه ساعت ۳۰: ۱۱ دقیقه پخش می‌شود.

 «کوی محبت» سوگواره شهادت شبکه دو

برنامه «کوی محبت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی با نگاهی به حیات طیبه حضرت فاطمه (س) سه شنبه ۸ بهمن ساعت ۲۳:۳۰ و چهارشنبه ۹ بهمن ساعت ۱۳:۳۰ و ۲۳:۱۵ همچنین پنج شنبه ساعت ۱۸ و ۲۴ پخش خواهد شد.

ویژه‌برنامه «تنهای تنها» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر مهدی ابهری کاری است از گروه کودک و نوجوان که پیرامون زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) اطلاعات ارزنده‌ای را به قشر مخاطب این برنامه یعنی گروه سنی نوجوان تقدیم می‌کند. این برنامه سه شنبه و در شب شهادت بانوی بزرگ اسلام ساعت ۱۹ روانه آنتن می‌شود.

سخنرانی‌ها و مرثیه‌خوانی‌های ویژه عزاداری بانوی دو عالم؛ حضرت فاطمه مرضیه (س) از جمله مرثیه‌سرایی‌های حاج محمود کریمی، حاج سید مهدی میرداماد، حاج میثم مطیعی، حاج سید رضا نریمانی، حاج حسن شالبافان در فواصل برنامه‌ها و برنامه «ایوان بهشت» با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی ماندگاری طی این ایام ۱۱:۳۰ و سخنرانی حاج شیخ حسین انصاریان، حجت‌الاسلام و المسلمین عالی، رفیعی، حجت الاسلام و المسلمین حیدری کاشانی، حجت‌الاسلام و المسلمین حامد کاشانی، حجت‌الاسلام و المسلمین سرلک، ابراهیم حاج ابراهیم و ... ساعت ۶، بعد از اذان ظهر و فواصل برنامه‌ها از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای این ایام است.

برنامه‌های «عصر خانواده»، «در انتهای الوند»، «زنده‌باد زندگی»، «آئینه‌خانه» و «نمادو» نیز با حضور کارشناسان و پخش گزارش‌های مختلف و بخش‌های ویژه در این ایام تقدیم بینندگان خواهد شد.

نمایش فیلم‌های سینمایی و مستند با مضامین ویژه، از دیگر برنامه‌هایی است که شبکه دو سیما در ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) برای بینندگان آماده پخش کرده است.

 «در آستان خورشید»، «سیاه پوش» و «ادب حضور» ویژه‌های شبکه سه در شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

 به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) ویژه برنامه «در آستان خورشید»، از دوشنبه  حدود ساعت ۱۶:۳۰ در ۴ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد.

این برنامه کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی مهدی زمانی بیدختی است که از زینبیه ـ حرم مطهر حضرت زینب (س)، روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.

«در آستان خورشید» با اجرای میثم آقا بیگی میزبان حجت الاسلام والمسلمین مظلومی خواهد بود که به مبحث امام شناسی و ولایت می‌پردازد.

این ویژه برنامه دوشنبه ۷ و سه شنبه ۸ بهمن ماه از ساعت ۱۶:۳۰ و همچنین چهارشنبه ۹ بهمن ساعت ۱۰:۲۰ و ۱۶ عصر از زینبیه پخش می‌شود.

ویژه برنامه «سیاه پوش» از سه شنبه ۸ بهمن ماه به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) بعد از اخبار شبانگاهی روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.

«سیاه پوش» کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی جواد بیک محمدی است که با اجرای رسالت بوذری و فاطمه رضا پور میزبان حجت الاسلام والمسلمین میر هاشم حسینی، کارشناس مذهبی، شهروز حبیبی، مداح و اعظم بروجردی هستند.

همچنین هنرمندانی چون زهره حمیدی، جلیل فرجاد و مالک سراج در این ویژه برنامه حضور دارند. زعفرانیه، نغمه مستشار نظامی و عارفه دهقانی نیز از شاعران حاضر در این ویژه برنامه هستند.

این ویژه برنامه پنجشنبه ۱۰ بهمن نیز از ساعت ۱۶:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

 مجموعه «ادب حضور» سه شنبه ۸ و چهارشنبه ۹ بهمن ماه؛ ساعت ۱۰ صبح روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.

«ادب حضور» به تهیه کنندگی حسن محمدیان مفرد کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما؛ در دو قسمت پخش می‌شود. قسمت اول این مجموعه به فعالیت‌های فرهنگی ـ اجتماعی مسجد امام محمد باقر (ع) و مجمع زینبیون شهرستان آبادان می‌پردازد و قسمت دوم آن، ریشه‌ها و عزاداری سنتی و فرهنگ دینی خطه گیلان را به تصویر می‌کشد.

 همچنین میان برنامه‌های «نوای افلاک»، «لحظه‌ها را دریاب» و «موکب ثارالله» از دیگر ویژه برنامه‌های این شبکه برای شب و روز شهادت بانوی دو عالم است.

 «بانوی مبارز» و «شب‌های هنر» شبکه چهار سیما در سوگ شهادت بانوی دو عالم

«شب روایت» از مجموعه «شب‌های هنر» که سه شنبه ۸ بهمن ماه و در شب شهادت حضرت زهرا (س) به صورت زنده ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود به موضوع «روایت امر دینی برای کودکان» اختصاص یافته است.

محمد مهدی شیخ صراف مجری کارشناس «شب روایت» میزبان حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری، نویسنده و پژوهشگر حوزه کودک و نوجوان می‌شود و با وی در خصوص موضوع برنامه گفتگو می‌کند.

تمام آیتم‌های این برنامه نیز منعطف با شهادت حضرت زهرا (س) تولید و روی آنتن می‌رود.

 مستند «بانوی مبارز» با موضوع زندگی مرضیه حدیدچی (دباغ)، از مبارزان انقلاب اسلامی چهارشنبه ۹ بهمن ماه ساعت ۸:۳۰ از شبکه چهار پخش می‌شود.

مستند «بانوی مبارز» به فعالیت‌های سیاسی و مبارزاتی مرضیه حدیدچی می‌پردازد؛ این بانوی سختکوش در دوران پس از پیروزی انقلاب در مسئولیت‌های مهمی، به تکلیف انقلابی خویش عمل کرد، او از جمله شاگردان امام خمینی(ره) محسوب می‌شود که در سال ۱۳۵۲ توسط ساواک دستگیر شد، ولی یک سال و نیم بعد به انگلیس و سپس به سوریه و لبنان رفت و در نجف به ملاقات امام راحل رفت.

فرماندهی سپاه همدان، مسئولیت زندان زنان و نمایندگی مجلس از جمله مسئولیت‌های او محسوب می‌شود.

تهیه کنندگی و کارگردانی این مستند را «پناه برخدا رضایی» بر عهده دارد.

 گفتنی است سایر برنامه‌های شبکه منعطف به این ایام تولید و پخش می‌شوند.

 «تا نیایش»، «بهشت بی نشان» و «بانوی بهشتی» در شبکه پنج سیما

 برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» روز سه شنبه ۸ بهمن ماه ساعت ۱۲:۳۰ معطوف به این مناسبت بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

«بهشت بی نشان» عنوان میان برنامه ترکیبی ـ تولیدی است که در شب و روز شهادت حضرت زهرا (س) پخش می‌شود. این میان برنامه دارای آیتم‌هایی مانند کلام بزرگان (سخنان امام راحل و رهبری)، مداح، نریشن و ... است.

 «سلام آسمان» عنوان مستندی است که در روز شهادت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه الزهرا (س) از شبکه پنج پخش می‌شود. این مستند گفتگو با مسلمان خارج از کشور درباره شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا (س) است. این مستند روز چهارشنبه ۹ بهمن ماه ساعت ۸ صبح پخش می‌شود.

 برنامه «مادرانه» کاری از گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما، چهارشنبه ۹ بهمن ماه ساعت ۱۲:۳۰ پخش می‌شود. این برنامه به معرفی زندگی شهید والامقام آقا اعلایی و گفتگو با خانواده ایشان می‌پردازد.

«حدیث یاس»، «مداحی»، «بانوی بهشتی» و... میان برنامه‌های گروه معارف است که در شب و روز شهادت دخت گرامی پیامبر اکرم (س) بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

 «محبوبه خدا» ویژه برنامه شبکه قرآن و معارف در سوگ حضرت زهرا سلام الله علیها

ویژه برنامه «محبوبه خدا» با محوریت بررسی سبک زندگی آن بانوی بزرگ اسلام هر شب از ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود. حجت الاسلام و المسلمین جلالی و طباطبایی کارشناسان برنامه «محبوبه خدا» هستند که با مرتضی میرزایی و مریم فرضی مجریان این برنامه به گفتگو و بیان فضائل حضرت زهرا سلام الله علیها می‌پردازند.

همچنین این برنامه که به تربیت فاطمی نیز خواهد پرداخت، با آیتم‌های متنوع از جمله قصص فاطمی، معرفی کتب فاطمی، دل گویه‌های فاطمی و ... در ایام فاطمیه همراه مخاطبان قرآنی و معارفی تلویزیون است.

 پخش سخنرانی‌های علما و شخصیت‌های مذهبی از دیگر تدارکات این شبکه در این ایام خواهد بود که بر اساس آن سخنرانی‌های مراسم بیت رهبری همه روزه در ساعت ۱۸:۱۵، سخنرانی حجج الاسلام میرباقری و مومنی از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها هر روز قبل از اذان ظهر، سخنرانی حجت الاسلام انصاریان هر روز ساعت ۱۳:۳۰ و سخنرانی حجت الاسلام فاطمی نیا نیز هر روز ساعت ۱۷ پخش خواهد شد.

قرائت خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها با نوای حاج مهدی سماواتی در ساعت ۱۰:۱۵ روز شهادت آن بانوی بزرگ اسلام و مرثیه سرایی مادحین اهل بیت علیه السلام در ساعت‌های ۱۰:۱۵، بعد از اذانگاهی ظهر و ۱۹:۱۵ در این ایام به روی آنتن خواهد رفت.

پخش ویژه برنامه کودک با عنوان نوگلان فاطمی در ساعت ۶:۳۰، نغمات دینی، میان برنامه‌ها و تلاوت‌های مرتبط نیز در فواصل مختلف پخش از دیگر تدارکات شبکه قرآن و معارف سیما در ایام فاطمیه است.

 «هفت آسمان» شبکه هفت در روز شهادت

ویژه برنامه «هفت آسمان» در روز شهادت حضرت زهرا (س)، چهارشنبه ۹ بهمن ماه میزبان حجت الاسلام سید جواد سلیمانی خواهد بود. در این برنامه حجت الاسلام عمران فضل اللهی و سید جواد سلیمانی در رابطه با سیره زندگی حضرت زهرا (س) و شهادت آن بزرگوار گفتگو می‌کنند.

برنامه «هفت آسمان» به تهیه کنندگی حجت الاسلام دکتر رسولی محلاتی حوالی سه شنبه و چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه هفت سیما پخش می‌شود.

برنامه «از من بپرس» در ایام شهادت حضرت زهرا (س) به زندگی و سیره آن حضرت و الگو برداری از روابط خانوادگی حضرت زهرا (س) می‌پردازد. این برنامه همچنین با حضور اسماعیل امینی کارشناس ادبیات فارسی روی آنتن می‌رود.

در این برنامه در رابطه با ادبیات فارسی و آثار نمایشی و آسیب شناسی نوع ادبیات فضای مجازی و تاثیری که روی ادبیات و سخن و گویش روزمره مردم دارد، گفتگو می‌شود.

برنامه «از من بپرس» به تهیه کنندگی مجید هاشمی فرا و کارگردانی مجتبی احمدی با اجرای محمد رضا یزدان سرپرست روز‌های سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه ساعت ۱۶ از شبکه هفت سیما پخش می‌شود.

 «ترنم جام»، «جمع ایرانی» و «خانه مهر» جام جم در شهادت بانوی دو عالم

برنامه گفتگو محور «روشنا» به مدت ۵۰ دقیقه، مستند «نقش والا» به مدت ۲۵ دقیقه و مستند «هفت آسمان» به مدت ۳۰ دقیقه از شبکه جام جم روی آنتن می‌رود.

 برنامه‌های روتین «خانه مهر»، «جمع ایرانی» و «ترنم جام» هم متناسب با روز شهادت پخش می‌شود.

 میان برنامه‌ها و نماهنگ‌های مختلف در مورد سیره و مظلومیت حضرت فاطمه زهرا (س) نیز پخش خواهد شد.

تلویزیون سلامت در سوگ دخت پیامبر

همزمان با شهادت مادر اهل بیت (س) برنامه‌های این شبکه متاثر از شهادت بانوی بزرگ اسلام رنگ حزن به خود می‌گیرد.

 تامین برنامه شبکه سلامت در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه با تهیه وله و کلیپ‌هایی کوتاه و جانمایی در جدول پخش به سوگ می‌نشینند.

 پخش شبکه نیز میان برنامه‌های متعددی آماده کرده و در فواصل برنامه‌ها روی آنتن می‌برد.

همچنین برنامه‌های زنده شبکه مانند «مثبت سلامت»، «ضربان»، «حال خوب»، «ایران فعال» و... به این مناسب غم بار، اشاره می‌کنند.

 سوگواره فاطمی شبکه افق با برنامه «محرم دل»

ویژه برنامه تلویزیونی «محرم دل» به مناسبت ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت زهرا (س) از شبکه افق پخش می‌شود.

در این برنامه نقش ایشان در ارتباط با مسائل خانوادگی و موضوعات اجتماعی و سیاسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

حجج الاسلام حاج ابوالقاسم و بهشتی کارشناسان برنامه «محرم دل» هستند که با اجرای محمد حسین صیرفی در ۶ قسمت تولید شده است.

همسرداری، نقش حضرت زهرا (س) در خانواده، القاب حضرت فاطمه (س) و خصوصیات شخصیتی ایشان، نقش ایشان در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی با رویکرد مقاومت و ولایتمداری حضرت زهرا (س) از جمله مباحثی هستند که در هر قسمت مورد بررسی قرار می‌گیرند.

«محرم دل» دارای بخش‌های دیگری همچون شعرخوانی آیینی، داستان‌خوانی پیرامون سیره شهدای انقلاب و تمسک شهدا به فرهنگ فاطمی و گفتگو با بانوان موفق نیز هست.

از جمله زنان موفقی که در این برنامه با آن‌ها گفتگو شده، بانویی پاکستانی و دانشجوی مقطع دکتری در ایران و همچنین خانم مجیدانی از بانوان کارآفرین ایرانی هستند.

پخش مراسم عزاداری فاطمیه در نقاط مختلف از دیگر بخش‌های برنامه به شمار می‌رود.

«محرم دل» با تهیه‌کنندگی محمد صادق رحمانی‌پور، از پنجم تا دهم بهمن ماه هر شب ساعت ۲۲ و تکرار آن ساعت‌های ۴:۳۰ و ۱۰:۳۰ روز بعد از شبکه افق پخش می‌شود.

«بانوی بی نشان» شبکه امید در شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

 ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها سه شنبه ۸ بهمن ساعت ۲۳:۱۵ به مدت ۳۰ دقیقه روی آنتن شبکه امید می‌رود.

این برنامه ترکیبی میزبان سعیده صفارهرندی کارشناس مذهبی خواهد بود که به بررسی ابعاد مختلف زندگی سرور بانوان دو عالم خانم فاطمه زهرا (س) خواهد پرداخت. اجرای دو سرود و مداحی نیز از دیگر بخش‌های این برنامه است که در خصوص شهادت جانسوز حضرت صدیقه طاهره به اجرای برنامه می‌پردازند.

«بانوی بی نشان» نیز عنوان مستندی است که به مناسبت شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) در شب و روز شهادت دخت گرامی پیامبر اکرم (ص) در دو قسمت از شبکه امید پخش می‌شود. این مستند گزارشی است از نمایشگاه «بانوی بی‌نشان» که به مناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در تهران برگزار شده است.

این مستند سه شنبه ۸ بهمن ساعت ۱۹:۳۰ و چهارشنبه ۹ بهمن ساعت ۱۱:۴۵ روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: