کد خبر: ۵۰۰۷۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
پزشکی قانونی اعلام کرد؛

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد:هزارو۱۸۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند،این رقم درمقایسه بامدت مشابه سال قبل که آمار تلفات یک هزارو۲۶۷ نفربود،۶.۹ درصد کاهش یافته است.

بهد گزارش شفاف، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، بر اساس آمارهای موجود در سال جاری، ماه آذر در مقایسه با دیگر ماه‌های سال کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته است.

همچنین از کل تلفات حوادث رانندگی در آذرماه امسال ۹۳۴ نفر مرد و ۲۴۶ نفر زن بودند.

در این ماه استان‌های تهران با ۱۲۰، فارس با ۸۲ و خوزستان با ۷۹ فوتی بیشترین و استان‌های خراسان شمالی با نه و چهارمحال و بختیاری، ایلام و اردبیل هر کدام با ۱۱ و کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی با ۱۳ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته‌اند.

در آذر ماه امسال آمار مصدومین حوادث رانندگی که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند ۲۵ هزار و ۷۸۱ نفر بوده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۳۷۰ نفر مرد و هفت هزار و ۴۱۱ نفر زن بودند.

آمار مصدومان این ماه در مقایسه با آذر سال قبل ۹.۱ درصد کمتر شده است.

رشد ۱.۴ درصدی تلفات تصادفات در نه ماهه امسال

اما در نه ماهه سال جاری آمار تلفات حوادث رانندگی با رشد ۱.۴ درصدی مواجه بود. در این مدت ۱۳ هزار و ۷۰۳ نفر (شامل ۱۰ هزار و۶۵۰ مرد و سه هزار و ۵۳ زن) در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند در حالی که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۱۳ هزار و ۵۱۳ نفر بوده است.

در این مدت ۲۸۲ هزار و۷۸۰ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱.۵ درصد افزایش یافته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار