کد خبر: ۵۰۰۷۴۵
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸

در آستانه ارائه طرح معامله قرن آمریکا، وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی فرمانی را امضا کرد که در آن به صهیونیست‌ها اجازه سفر به عربستان داده می‌شود.

به گزارش شفاف به نقل از هاآرتص، «آریه دِری»، وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی برای نخستین بار در تاریخ منحوس  این رژیم، فرمانی را امضا کرد که در آن رسما به صهیونیست‌ها اجازه سفر به عربستان داده می‌شود.

او  پس از رایزنی با دستگاه‌های امنیتی، بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد: اسرائیلی‌ها با دو شرط قادرند به عربستان سفر کنند: نخست به دلایل مذهبی و برای سفر حج و دوم، حداکثر به مدت ۹ روز به دلایل تجاری نظیر سرمایه‌گذاری و شرکت در نشست‌های تجاری.

طبق این بیانیه، مسافران صهیونیست همچنین برای سفرشان باید مجوز‌های لازم را از مقامات عربستان سعودی دریافت کنند.

این اقدام در چارچوب عادی‌سازی روابط تل‌آویو و برخی کشورهای عربی صورت می‌گیرد. رژیم صهیونیستی با برخی کشور‌ها عربی منطقه از سال‌های گذشته دارای روابط پنهانی است. کشور‌های عربی که بار‌ها به آرمان فلسطین خیانت کرده‌اند، پشت پرده برای جلب حمایت آمریکا، خود را به رژیم صهیونیستی نزدیک می‌کنند. 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، قرار است سه‌شنبه در واشنگتن با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، دیدار کند. ترامپ اعلام کرد قبل از سفر نتانیاهو، از معامله قرن، طرح شوم آمریکا علیه فلسطین ومنطقه، رونمایی می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: