کد خبر: ۵۰۰۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
موسوی در جمع خبرنگاران:

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سخنان رئیس‌جمهور آمریکا علیه مراکز تاریخی ایران در صورتی که عمل می‌شد، جنایت جنگی بود؛ او نشان داد که چه فرد و رژیم بی هویتی هستند.

به گزارش شفاف، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در حاشیه نشست هم‌اندیشی پاسداری از مراکز فرهنگی، میراث مشترک بشری که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد، در جمع خبرنگاران و با اشاره به موضوع معامله قرن گفت: بیش از هفتاد سال است که دنیا شاهد ظلم و تعدی به حقوق فلسطین است و در مقاطع مختلف طرح‌ها و ابتکاراتی را ارائه داده‌اند که چون در آنها حقوق ملت فلسطین و تمامیت ارضی فلسطین رعایت نشده و اشغالگران در آن دیده شدند، به هیچ جایی نرسیده‌اند.

وی ادامه داد: پیش بینی ما همانگونه که پیش‌تر نیز مقامات ما گفته‌اند این است که این طرح به دلیل آنکه طرح ناقصی بوده و به دنبال فروش سرزمین و هویت فلسطین است، قطعاً با همراهی ملت‌های منطقه مواجه نخواهد شد و شکست خواهد خورد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره نقش وزارت امور خارجه در حفظ ارزش‌های بنیادین بشری اظهار داشت: این کنفرانس بسیار خوب و مهمی بود که در زمان مناسبی برگزار شد. لازم بود که ما حرف نامربوطی که آقای ترامپ زد و خلاف همه قواعد و قوانین بین‌المللی بود را تبیین کنیم. سخنان رئیس‌جمهور آمریکا در صورتی که عمل می‌شد، جنایت جنگی محسوب می‌شد. آنها نشان دادند که چه فرد و رژیم بی هویتی هستند. رژیم و فردی که هویت نداشته باشد، تخت جمشید، پاسارگاد، چغازنبیل، حافظ، سعدی و مولانا را نمی‌فهمد.

موسوی افزود: وقتی که نمی‌تواند این مسائل را درک نمی‌کند، دست به این قبیل تهدیدات می‌زند و فکر می‌کند که فردی عادی را تهدید کرده است. جای تأسف دارد ولی جای تعجب ندارد که چنین فردی دست به تهدید یک ملت با فرهنگ و با سابقه بالای فرهنگی می‌زند. سن و سال، سابقه و تاریخ کشور ما ده‌ها برابر سن و سال کشوری به نام آمریکا است که نه تنها تاریخ مقدونی ندارد، بلکه در این مدت نتوانسته است که برای خود هویتی دست و پا کند.

وی عنوان کرد: از همین رو است که آمریکا و رئیس جمهور این کشور به راحتی داشته‌های ملت‌ها را مورد تهدید قرار می‌دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار