کد خبر: ۵۰۰۸۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
رئیس جمهور در آیین بهره‌برداری از طرح‌های صنعت آب و برق:

روحانی با تأکید بر اینکه دولت جز خدمت به مردم مسئولیت دیگری ندارد، گفت: در آستانه انتخابات مهم و ملی هستیم؛ این‌انتخابات بر قدرت ملی تاثیرگذار است.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم افتتاح فاز دوم تصفیه خانه هفتم تهران با بیان اینکه واحد اول این تصفیه خانه در سال ۹۴ افتتاح شد، اظهار کرد: اگر این افتتاح آن زمان انجام نمی‌شد، در زمینه آب دچار مشکل می‌شدیم. با افتتاح فاز دوم این تصفیه خانه، آب باکیفیت به حدود ۲ میلیون نفر ساکنان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت می‌رسد.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌ها و فداکاری مردم ورامین در زمان انقلاب اسلامی، ادامه داد: خوشحالم به مردم این منطقه خدمتی انجام می شود. این خدمات از وظایف ماست. هر وقت دشمن چشم طمع به منافع ما داشته است، مردم مقاومت کرده‌اند و بعد دو سال مردم در برابر شدیدترین فشار اقتصادی مقاومت کرده‌اند. درست است شرایط سخت شده، ولی هیچ مسئولی از کشورهای دنیا فکر نمی‌کرد کشوری که ادعای حقوق بشر می‌کند، یک توافق را زیر پا بگذارد و به مردم ایران ظلم کند و این ظلم هیچ حد و مرزی نداشته باشد، البته هیچ کسی فکر نمی‌کرد مردم ایران چنین مقاومتی کنند.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: آقای ترامپ با آغاز تحریم به رهبران اروپایی در سال ۹۷ گفته بود، که ترامپ به آنها گفته است شما سه‌ماه صبر کنید سه‌ماه دیگر جمهوری اسلامی در ایران وجود ندارد و همه چیز تمام خواهد شد. آنها سبک معز هستند و منطقه و مردم ایران را نمی‌شناسند و نمی‌دانند استقلال برای مردم ما چه اهمیت زیادی دارد. آنها که به یاد ندارند و به خاطر ندارند، اگر هم داشته باشند، نمی‌خواهند در حافظه تاریخی بماند که این مردم ایران سالیان دراز، استبداد و تحقیر او در دوران ستم شاهی را تجربه کردند و آن همه خون و شهید دادند و آن همه برای استقلال و مردم سالاریشان ایستادگی کردند. حکومتی که چند صباحی به دوران رسیده و به همه دنیا اعم از عراق، یمن، افغانستان ظلم می‌کند. کمتر کشوری در منطقه هست که سایه ظلم آمریکا را ندیده باشد، اما مردم منطقه در مقابل آمریکا مقاومت کرده است.

رئیس‌جمهور بیان کرد: در آستانه یک انتخابات بسیار مهم و بزرگ ملی قرار داریم. در آغاز ماه اسفند و در دوم اسفند که امیدواریم همه مردم ما پای صندوق آرای بیایند و شرکت و تلاش کنند چرا که این انتخابات بر سیاست‌های منطقه‌ای و جهانی و قدرت ملی ما تأثیرگذار است. اگر هم اشکالی در گوشه و کناری می‌بینیم که بعضی‌ها ممکن است مسیر را کمی خطا رفته باشند، هم باید نصیحت کنیم و هم باید بگذریم و هم باید هدف بلندمان را از یاد نبریم و آن حضور در صحنه انتخابات است که باید به پای صندوق آرا بیاییم.

او گفت: ممکن است بعضی‌ها به آن ۱۰۰ که می‌خواستند، نرسند و به ۹۰ و ۸۰ یا ۷۰ برسند، اما ما نباید وظیفه مهم‌مان را فراموش کنیم و باید در این مقطع تاریخی بدانیم که حضورمان در صحنه تا چه حد تأثیرگذار است.

رئیس جمهور اظهار کرد: من خوشحالم که در همین سال‌های سخت و سال‌های تحریم علیه کشور، بحمدالله مردم ما، کارگزاران نظام، خادمان مردم و شرکت‌ها و مهندسان، کشاورزان، کارگران اقدامات بسیار مهمی انجام دادند.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: افتتاح بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه در یک روز در استان تهران هر زمان که باشد مهم است، اما در شرایط تحریم و سختی و فشار مهم‌تر است.

رئیس جمهور ادامه داد: آنها فکر می‌کردند از سال ۹۷ که این فشار‌های حداکثر را وارد می‌کنند، دولت حداکثر می‌تواند نان و غذای روزمره مردم را تأمین کند و فکر می‌کردند از توسعه و پیشرفت کشور دیگر خبری نخواهد بود.

حجت‌الاسلام روحانی برخی‌ها عنوان می‌کنند، برخی از طرح‌ها را نباید توضیح دهیم، چرا که دولت محبوب و قوی می‌شود. دولت مگر چه کسی است که بخواهد محبوب یا قوی شود؟ دولت، خادمان، نوکران و نمایندگان ملت است.

رئیس جمهور بیان کرد: گاهی وقت‌ها حرف کاملا ناصحیحی بیان می‌شود که، این نماینده مجلس، نماینده وکیل المله است یا وکیل الدوله است. اگر زمان رژیم گذشته بود، می‌گفتیم وکیل المله، وکیل الدوله و این حرف صحیح بود. اما امروز که دولت منتخب مردم است و از را مردم برخاسته و با رأی مردم سرکار آمده از بنیان این حرف غلط است. وکیل المله وکیل الدوله است و وکیل الدوله وکیل‌المله.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه همه انقلاب ما برای این بود که دولت و ملت به هم متصل شده و کنار هم قرار بگیرند، گفت: دولت جز خدمت به مردم سِمت و مسئولیت دیگری ندارد. مسئولیت اصلی دولت خدمت به مردم و تلاش برای مردم است.

رئیس جمهور افزود: امروز آمار و ارقام نشان می‌دهد در طول ۶ سال و چند ماه در مجموعه دولت تدبیر و امید اقدامات بسیاری انجام گرفته است. بر اساس اعلام وزیر نیرو تعداد تصفیه خانه‌های کشور در این دولت نسبت به گذشته دو و نیم برابر شده است و تا پایان دولت با اجرای طرح‌های ارائه شده سه برابر آنچه در قبل بوده احداث خواهد شد. 

او با طرح این پرسش که آیا همین کافی نیست که دولت در تنگنا و سختی سه برابر دولت‌های قبل تنها در بخش تصفیه خانه تلاش کرده است، گفت: در حوزه سد، فاضلاب و روستا‌ها آمار درخشان‌تر است. در این دولت در روستا‌ها ۷ میلیون نفر تحت پوشش آب سالم و پایدار آشامیدنی قرار گرفته‌اند و تا پایان دولت سه میلیون دیگر هم اضافه خواهند شد تا در مجموع ۱۰ میلیون نفر به آب آشامیدنی سالم دسترسی داشته باشند. این ۱۰ میلیون نفر در طول ۸ سال چند برابر قبل است؟ اگر قبل از دولت تدبیر و امید آب سالم پایدار برای کمتر از یک میلیون نفر بوده، تا پایان این دولت این یک میلیون به ۱۰ میلیون خواهد رسید که این ۱۰ برابر است.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: ما باید به کار مهندسان، کارگران، تلاشگران خود که برای مردم خدمت و تلاش می‌کنند؛ افتخار کنیم. نمی‌خواهم بگویم این خدمتی که دولت انجام می‌دهد کافی است، ما موضوع دیگری در ذهن داشتیم و فکر نمی‌کردیم این دولت دغل‌کار و فریبکار و طرفدار تروریسم در آمریکا روی کار بیاید و بدتر از همه دولت‌های تاریخ آمریکا بر مردم ایران، جهان، منطقه و متحدان خود فشار وارد کند.

رئیس جمهور گفت: پیداست در شرایط تحریم کار سخت و مشکل خواهد شد، ما آرزو‌ها و آرمان‌های بلندتری در این دولت داشتیم، اما از امید و آرزو‌های خود عقب نشینی نخواهیم کرد حتی اگر از مقدار پیش‌بینی شده کمتر باشد. این کار بزرگ را برای رفاه، سعادت و رشد کشور و برای عدالت انجام خواهیم داد.

حجت‌الاسلام روحانی اظهار کرد: اینکه امروز آب در شهرستان‌های جنوب اطراف تهران، دارای کیفیت بالا و مطلوب و مساوی با کیفیت آب در شمال و مرکز به معنای عدالت است. کار‌های انجام گرفته امروز برای مردمی است که محرومیت و مشکلات بیشتر دارند و ما با احساس مسئولیت اهداف موردنظر را دنبال کنیم.

رئیس جمهور گفت: با سرمای این فصل در دولت گذشته یعنی قبل از دولت تدبیر، ناچار بودیم بخشی از گاز را قطع کنیم و خانه‌ها دچار مشکل می‌شدند، اکنون مصرف بالاترین میزان است. اینکه می‌بینید ۶۰۰ میلیون متر مکعب در روز گاز مصرف می‌شود این رقم بزرگی است. قبلا این‌چنین کاری نمی‌توانستیم بکنیم و اینقدر گاز در اختیار نداشتیم. اقدامات که در ماه‌های آینده و سال آینده انجام می‌شود، تولید گاز در روز به یک میلیارد متر مکعب می‌رسد که کار عظیم و بزرگی است.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: دولت قبل از تدبیر و امید در فصل زمستان ناچار شدند از کشور همسایه  به ۹ برابر قیمت گاز بخرند. برای اینکه می‌دانستند گرفتار هستیم و همان دولت در زمان ما در فصل زمستان آمد گاز را گران کند ما گفتیم نمی‌خواهیم و خودمان واردات گاز را قطع کردیم و بعد به ما گفتند همان قیمت قبلی و کمتر به شما گاز می‌دهیم که نپذیرفتیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: فکر می‌کنیم قدرت روبه‌روی آمریکا و در برابر جباران به درد ما می‌خورد. نه، در برابر دوست و همسایه و رفیق و برادر هم قدرت به درد می‌خورد اگر قدرتمند نباشید کشور کوچک همسایه هم به شما زور می‌گوید. باید توانمند و قدرتمند شویم نکته‌های مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه بر قدرت ملی تاکید کرده اند، بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام بیان کرد: ما می‌توانیم توانمند شویم؛ در زمینه نیروگاه خورشیدی توان ما روی مگاوات اعلام شد و اینکه توان ما روی خود اتکایی رفت، پنل‌ها و تجهیزات را خودمان می‌سازیم و این به معنای توان و قدرت ملی ما است.

رئیس جمهور با اشاره به درخواست امام جمعه پاکدشت  برای حاضر شدن وی در جمع مردم این شهرستان گفت: امیدوارم خداوند به من توفیق دهد خدمت مردم عزیز و بزرگ این منطقه که در تاریخ انقلاب اسلامی تأثیرگذار بوده حضور داشته باشم. امیدوارم همه ما از ائمه اطهار، پیامبر اکرم(ص) و حضرت زهرا (س) حداکثر بهره معنوی را ببریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: