کد خبر: ۵۰۰۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

بازیگر برنده اسکار فیلمی درباره سرقت تابلوی مشهور لئوناردو داوینچی از موزه لوور پاریس می‌سازد.

جودی فاستر سراغ «سرقت مونالیزا» رفت

به گزارش شفاف، جودی فاستر قراردادی امضا کرده تا روی صندلی کارگردانی یک فیلم درام را درباره سرقت نقاشی مونالیزا در سال ۱۹۱۱ بسازد. هنوز عنوانی برای این فیلم انتخاب نشده است.

صندوق رسانه لس‌آنجلس تامین مالی کامل این پروژه را بر عهده دارد. صندوق در حال حاضر بیل ویلر را برای نوشتن فیلمنامه این پروژه استخدام کرده و ویلر قرار است فیلمنامه را بر اساس کتاب «روزی که آن‌ها مونالیزا را دزدیدند» نوشته سیمور رایت بنویسد.

این سرقت مشهور که در موزه لوور در پاریس صورت گرفت، توسط وینچنزو پروگیا کارمند موزه انجام شد. او باور داشت نقاشی لئوناردو داوینچی باید در ایتالیا به نمایش دربیاید و در پاریس باقی نماند.

به این ترتیب پروگیا به مدت دو سال نقاشی را نگه داشت. در نهایت او زمانی دستگیر شد که قصد داشت مونالیزا را به مدیر گالری اوفیزی در فلورانس بفروشد. این نقاشی معروف در سال ۱۹۱۴ به موزه لوور بازگردانده شد.

از جمله فیلم‌هایی که تا به حال جودی فاستر کارگردانی کرده می‌توان به «مردی کوچک به نام تِیت»، «در خانه برای تعطیلات»، «سگ آبی» و «هیولای پول» اشاره کرد.

او همچنین قرار است در بازسازی انگلیسی زبان فیلم تریلر اسکاندیناویایی «زنان در جنگ» علاوه‌بر کارگردانی، نقش‌آفرینی هم داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: