کد خبر: ۵۰۱۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

ظفرقندی با تاکید براینکه داروسازی حلقه اصلی سیکل درمانی است، گفت: اگر این سیکل تخریب شود؛ به سلامت مردم آسیب جدی می‌زند.

به گزارش شفاف، محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نشست خبری تعرفه و خدمات درمانی داروسازان درباره زنجیره‌ای شدن داروخانه‌ها اظهار کرد: داروسازی به عنوان یک حلقه اصلی و شاخه مهم سیکل درمانی محسوب می‌شود اما اگر این سیکل درمان مورد تخریب قرار بگیرد؛ به سلامت مردم آسیب جدی می‌زند.

او افزود: ما باید مانع تخریب سیکل درمانی و صدمات پی در پی آن به مردم شویم ، همچین مراقب شأن و حیثیت جامعه داروسازان باید باشیم.

ظفر قندی تاکید کرد: در این راس باید انسجامی میان همکاران داروساز با نظام پزشکی باشد تا هر گونه تخلف در تجویز دارو، سریعا مورد بررسی و پیگرد قانونی قرار بگیرد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها و‌شاخه‌های علمی در سازمان نظام پزشکی همین دارو سازیاست و طبیعی است که وقتی نسخه‌ای تجویز شود و در جهت توزیع، اجرا، تداخل دارویی، کارشناسی علمی نشود؛ حتما آسیبی به مردم وارد خواهد کرد.

 تعرفه ها  باید متناسب با تورم محاسبه شود

او افزود: البته بحث صنفی و مالی، چرخه اقتصاد هم از مباحث مهم تلقی می شود زیرا اگر چرخه به خوبی عمل نکند باز هم آسیب به سلامت مردم وارد خواهد کرد. اگر تمام تعرفه ها فیریز و قطع شوند چگونه می توان خدمات درمانی را در حوزه پزشکی در اختیار مردم قرار دهیم؟.

ظفرقندی گفت: طبیعی است اگر متناسب با تورم و شرایط اقتصادی تعرفه ها و هزینه ها حساب نشوند ، حتما دچار کاهش کیفیت در بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی می شویم .

او بیان کرد: تخفیف و کاهش علم نه تنها در داروسازی بلکه به تمام حرفه های پزشکی می تواند آسیب و تعارض وارد کند. این تخفیف به شدت با سازمان نظام پزشکی و جامعه پزشکی تعارض دارد.

ظفرقندی تاکید کرد: مواردی که باید به آن حتما توجه زیادی شود تا بتوان جلوی این اتفاقات را گرفت، انسجام و حضور مداوم تمام همکاران، دادن آگاهی ها لازم، روشن بودن محتوا است؛ همچنین باید تمام مسیرها قانونی زیر نظر نظارت وزارت بهداشت طی شود.

او در پایان گفت: این مسیر را باید با جدیت تمام و پشتکار، کمک وزارت بهداشت ‌ادامه داد، این را هم بدانید که ما همیشه در کنار جامعه پزشکی و همکاران داروساز هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: