کد خبر: ۵۰۱۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

ارتش جمهوری اسلامی و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برای انجام همکاری‌های مشترک تفاهم‌نامه امضا کردند.

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین ارتش و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشوربه گزارش شفاف، ارتش جمهوری اسلامی و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برای انجام همکاری‌های مشترک تفاهم‌نامه امضا کردند.

این تفاهم‌نامه همکاری امروز (یکشنبه) در ۱۵ بند بین امیر دریادار «حبیب الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی و «وحید احمدی» مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور امضا شد.

همکاری مشترک در زمینه آینده‌نگاری بر اساس اولویت‌های علمی و فناورانه ارتش، همکاری مشترک در زمینه دیده‌بانی و رصد علم و فناوری در حوزه‌های تخصصی ارتش و همچنین پیاده‌سازی استراتژی‌های مدیریت دانش و مستندسازی تجارب سازمانی در ارتش ازجمله محور‌های این تفاهم‌نامه همکاری بین طرفین است.

همچنین همکاری مشترک در زمینه ترویج علم و برگزاری دوره دکترای مشترک، پسادکترا، بورس تحصیلی و فرصت‌های مطالعاتی و همکاری دو زمینه جذب و بهره‌برداری از نخبگان مرتبط دو قالب طرح‌های کسری خدمت و جایگزین خدمت سربازی ازجمله محور‌های این تفاهم‌نامه است.

از دیگر محور‌های تفاهم‌نامه می‌توان به همکاری مشترک در زمینه تدوین و به‌روزرسانی اسناد راهبردی علم و فناوری ارتش در زمینه‌های مورد نیاز و همچنین انجام نظارت و داوری فعالیت‌های علمی و پژوهشی ازجمله طرح‌های پژوهشی، کتب، مقالات بر اساس اولویت‌ها، اهداف و ضوابط طرفین اشاره کرد.

در نشست مشترک معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، جمعی از فرماندهان ارشد ارتش و رئیس و مدیران مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور حضور داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: