کد خبر: ۵۰۱۲۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

تعداد تصفیه‌خانه‌های آب شهری از ۲۷ به ۱۴۹ واحد رسیده و ۵۰.۸ درصد جمعیت شهری کشور زیر پوشش شبکه فاضلاب شهری قرار دارند، این رقم در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۸.۵ درصد بود.

پوشش ۵۰.۸ درصد جمعیت شهری کشور به شبکه فاضلاب شهریبه گزارش شفاف، تعداد تصفیه‌خانه‌های آب شهری از ۲۷ به ۱۴۹ واحد رسیده است و ۵۰.۸ درصد جمعیت شهری کشور زیر پوشش شبکه فاضلاب شهری قرار دارند. این درحالی است که این رقم در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۸.۵ درصد بود.

همچنین در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی چهار واحد تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در کشور احداث شده بود که اکنون به ۲۳۲ واحد رسیده و این بخش رشد افزون بر ۲۲۸ واحدی یعنی ۵۷ برابری داشته است.

در طول یک سال گذشته بر تعداد طرح‌های تصفیه‌خانه فاضلاب و آب کشور هم به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزوده شده است.

علاوه بر این ۶ طرح تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور به بهره‌برداری رسیده که شامل واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرمان، تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بیجار، تصفیه‌خانه فاضلاب کنگاور، ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر اردکان، طراحی، ساخت و بهره‌برداری از واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب و همچنین بخشی از شبکه فاضلاب کاشان و تصفیه‌خانه فاضلاب گلبهار به روش BOT است.

برای بهره‌برداری از این طرح‌ها ۳ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال در طول یک سال گذشته هزینه شده است.

از دی ماه سال ۹۷ تا دهه فجر امسال همچنین پنج طرح تصفیه‌خانه آب در کشور اجرا شده که شامل تصفیه‌خانه آب سردشت، راه‌اندازی آزمایشی طرح آبرسانی به جهرم از سد سلمان فارسی، تصفیه‌خانه آب شرب ابهر و خرم‌دره، سامانه تأمین آب مهاباد و بهره‌برداری از خط انتقال و فاز اول تصفیه‌خانه آب طرح آبرسانی به داراب و زرین دشت (آبرسانی به شهر داراب) بوده که اجرای این طرح‌ها نیز ۴ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: