کد خبر: ۵۰۱۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

در پی رسوایی ناشی از سوءاستفاده و خشونت جنسی مربیان اسکیت روی یخ از چند زن اسکیت‌باز در فرانسه، رئیس فدراسیون ورزشهای روی یخ مجبور به استعفا شد.

به گزارش شفاف، پس از رسوایی جنسی چند مربی اسکیت روی یخ در فرانسه، سرانجام پس از یک هفته "دیدیه گیگه"، رئیس فدراسیون ورزشهای روی یخ این کشور از مقام خود استعفا کرد. 

پایگاه خبری "یورونیوز" در گزارشی نوشت، در پی رسوایی ناشی از سوء استفاده و خشونت جنسی مربیان اسکیت روی یخ از چند زن اسکیت‌باز در فرانسه، رئیس فدراسیون ورزشهای روی یخ فرانسه مجبور به استعفا شد. 

سه زن اسکیت‌باز سابق فرانسوی، سه مربی این ورزش را متهم کرده‌اند که بین سالهای پایان دهه 1970 و سالهای اولیه دهه 1990 میلادی و در زمانی که در سنین نوجوانی بوده‌اند، آنها را مورد سوء استفاده جنسی قرار داده‌اند.

بیش از یک هفته از برملا شدن این رسوایی می‌گذرد و رئیس فدراسیون ورزشهای روی یخ فرانسه تا روز شنبه حاضر به استعفا از مقامش نشده بود؛ او که روز چهارشنبه گذشته درخواست "رکسانا ماراسیننو"، وزیر ورزش فرانسه را برای استعفا از مقامش رد کرده بود، گفت: «اشتباه کرده‌ام اما مقصر نبوده‌ام.»

گیگه بعد از یک هفته کشمکش در روز شنبه اعلام کرد در کمال خونسردی و برای آرامش از سمت خود استعفا می‌دهد. 

دادستانهای فرانسه روز سه‌شنبه گذشته تحقیقاتی مقدماتی درباره "ژیل بیر"، مربی سابق اسکیت به اتهام تجاوز و خشونت جنسی به یک کودک را آغاز کردند.

"سارا ابیتبول"، اسکیت باز سابق فرانسوی، قهرمان 10 دوره رقابت‌های اسکیت روی یخ فرانسه و دارنده مدال برنز جهانی سال 2000 میلادی در کتاب خود «چنین سکوتی طولانی» که اخیرا منتشر کرده، ادعا کرده است که "ژیل بیر" در بین سالهای 1990 تا 1992 چند بار به او تجاوز کرده است.

هفته گذشته "ژیل بیر" به خبرگزاری فرانسه گفت که با "سارا ابیتبول" که اکنون 44 سال سن دارد، روابط صمیمی و نامناسب داشته است.

گیگه از سال 1992 تا کنون به جز سالهای 2004 تا 2007 رئیس فدراسیون ورزش‌های روی یخ فرانسه بوده است.

کشور فرانسه ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: