کد خبر: ۵۰۱۲۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴

همه‌ی ما شیراز را به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری کشور می‌شناسیم و در جذابیت‌های بی‌شمار گردشگری‌اش شکی نداریم؛ اما در این مطلب قرار است شیراز را به چشم یک مقصد خارق‌العاده برای گردشگری غذایی ببینیم و کمی با فرهنگ غذایی مردمانش آشنا شویم. بی‌شک در این گردشگری غذایی رستوران‌ های شیراز جایگاه ویژه‌ای دارند؛

همه‌ی ما شیراز را به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری کشور می‌شناسیم و در جذابیت‌های بی‌شمار گردشگری‌اش شکی نداریم؛ اما در این مطلب قرار است شیراز را به چشم یک مقصد خارق‌العاده برای گردشگری غذایی ببینیم و کمی با فرهنگ غذایی مردمانش آشنا شویم. بی‌شک در این گردشگری غذایی رستوران‌ های شیراز جایگاه ویژه‌ای دارند؛ اما ما می‌خواهیم بدانیم سهم غذاهای محلی شیراز در این سفر غذایی چقدر است؟ شما تا چه حد با غذاهای محلی شیراز آشنا هستید؟ اگر به شیراز سفر کرده‌اید آیا در طول سفر برای سفارش غذا محلی و تجربه‌ی طعم‌های جدید به دنبال رستوران‌های محلی شیراز گشته‌اید؟ اگر شیرازی هستید آیا برایتان پیش آمده که هوس کلم پلو شیرازی کنید اما فرصت درست کردنش را نداشته باشید؟ آیا تا به حال سفارش از رستوران‌ های شیراز را برای خرید غذاهای محلی تجربه کرده‌اید؟

حتماً برایتان پیش آمده که در سفر دلتان بخواهد که غذاهای محلی را امتحان کنید و به دنبال رستورانی برای سفارش غذای محلی بگردید. شیراز هم از آن دسته شهرهایی است که نباید از غذاهای محلی‌اش غافل شد. به همان میزان که تنوع غذایی در شیراز بالاست تنوع و تعداد رستوران هم در این شهر زیاد است. فست فود و کباب که همه جای ایران پیدا می‌شود، این غذاهای محلی هستند که فقط در طول سفر فرصت امتحان کردنشان را دارید. پس وقتی به دنبال بهترین رستوران‌ های شیراز می‌گردید بد نیست کمی حساسیت بیشتری به خرج دهید و رستوران‌هایی را پیدا کنید که در منو غذاهایشان نام غذاهای محلی شیراز هم به چشم می‌خورد.

خوشبختانه شیراز هم جز کلان‌شهرهایی است که طی چند سال اخیر امکان سفارش آنلاین غذا در آن فعال شده است.. شرکت‌های سفارش اینترنتی غذا این امکان را برای شهروندان و مسافران شیراز فراهم آورده‌اند که بتوانند با چند کلیک ساده در بین رستوران های شیراز به جستجوی غذا بپردازند. اگر مسافر هستید استفاده از سرویس‌های سفارش غذا از رستوران های شیراز نه تنها برای مواقع گرسنگی کمک بزرگی است. بلکه به شما این امکان را می‌دهد که حتی برای رفتن به رستوران هم با بررسی امتیاز رستوران‌ها، خواندن نظرات کاربران، دیدن منو و قیمت غذاها انتخاب بهتری از بین رستوران‌هایی که نمی‌شناسید داشته باشید.

کلم پلو شیرازی را از هفت خوان بخواهید!

غذاهای محلی شیراز را از رستوران‌ های شیراز بخواهید!

نام غذاهای شیرازی معمولاً به یک پلو ختم می‌شود و در بین تمام پلوهای شیرازی، کلم پلو ‌چیز دیگری است. اکثر رستوران‌ های شیراز کلم پلو را در منو غذاهایشان گنجانده‌اند؛ اما در میان آن‌ها کلم پلوهای هفت خوان حرف اول را میزند. پخت کلم پلو دستور ساده‌ اما ریزه‌کاری‌های زیادی دارد تا از دل یک کلم پلو معمولی به کلم پلو اصل شیراز تبدیل شود. در پخت این غذای محبوب شیرازی از کلم قمری، پیاز، برنج، سبزی معطر و گوشت قل‌قلی استفاده می‌شود.

اگر آماده‌ی رستوران گردی هستید شال و کلاه کنید و به بلوار ابوالکلام شیراز بروید. رستوران هفت خوان را می‌توانید نبش کوچه هفدهم این بلوار پیدا کنید. اگر هم ترجیح می‌دهید غذا را در خانه و یا هتل میل کنید؛ کافی است بهترین اپلیکیشن سفارش غذا را نصب کنید و از منو رستوران هفت خوان کلم پلو اصل شیرازی را سفارش دهید. البته رستوران هفت خوان از آن رستوران‌های همه‌چیزتمام شیراز است که با منویی متنوع در خدمت شماست. پس می‌توانید هنگام سفارش غذا در شیراز به منو کامل این رستوران برای دیگر غذاها هم اعتماد کنید.

شیرازی پلو یا همان ته چین معروف شیرازی

غذاهای محلی شیراز را از رستوران‌ های شیراز بخواهید!

یکی دیگر از غذاهای محبوب شیراز ته چین مرغ و بادمجان یا همان شیرازی پلو است. این غذا هم مانند کلم پلو معمولاً در منو اکثر رستوران ‌های شیراز به چشم می‌خورد و تقریباً مانند همان ته چین معروف تهرانی است که کمی در جزئیات تفاوت دارد. اگر تصمیم داشتید شیرازی پلو را برای سفارش آنلاین غذا انتخاب کنید، حواستان باشد که نام این غذا در منو رستوران‌ های شیراز ته چین مرغ یا ته چین مرغ و بادمجان است.

قنبر پلو و لوبیا پلو از دیگر پلوهای معروف شیرازی که می‌توانید برای سفارش غذا در شیراز انتخابشان کنید.

آش شیرازی و دیگر هیچ!

 غذاهای محلی شیراز را از رستوران‌ های شیراز بخواهید!

یکی از کارهای مهمی که باید در سفر به شیراز انجام دهید امتحان کردن آش‌های معروف شیرازی است. بعضی از رستوران ‌های شیراز چند مدل از آش‌های شیراز را به عنوان پیش‌غذا در منو خود گنجانده‌اند. پس اگر قصد دارید به صورت اینترنتی برای سفارش غذا در شیراز اقدام کنید حواستان باشد در قسمت پیش‌غذاها به دنبال آش‌های محبوب شیرازی بگردید؛ اما اگر هوس یک کاسه آش داغ و پیاده‌روی در خیابان‌های شیراز به سرتان زده، باید به آش فروشی‌های شهر بروید؛ اما کدام آش فروشی شیراز بهتر است؟

شیراز تعداد زیادی آش فروشی دارد اما در بین همه‌ی آش فروشی‌ها، آش فروشی برق در منطقه یک و آش شمس در منطقه دو شیراز از بهترین‌ها هستند؛ که می‌توانید به کیفیت و سلامت مواد غذایی‌شان اعتماد کنید و از طعم بی‌نظیر آش‌هایشان لذت ببرید.

اگر در تهران هوس غذاهای شیرازی کرده‌اید تکلیف چیست؟

برای سفارش غذا در شیراز که دیگر مشکلی ندارید؛ اما اگر از شیراز برگشتید و در یک غروب دلگیر جمعه هوس آش انار شیراز به سرتان زد تکلیف چیست؟ اگر دلتان خواست عصر پنجشنبه به خودتان یک پرس کلم پلو اصل شیرازی هدیه دهید باید چه کنید؟

خب اگر در پایتخت هستید جای نگرانی نیست. رستوران سرای شیرازی با چند شعبه در تهران کار شما را راحت کرده است. اگر می‌خواهید برای صرف یک وعده غذای اصیل شیرازی به رستوران سرای شیرازی بروید، کافی است با یک سرچ ساده در گوگل آدرس نزدیک‌ترین شعبه به خودتان را پیدا کنید و راه بیفتید. اگر هم حال و هوای بیرون رفتن ندارید و ترجیح می‌دهید در خانه بمانید باز هم مشکلی نیست. یکی از بهترین وب‌سایت های سفارش غذا باز کنید و از منو رستوران سرای شیرازی هرچه می‌خواهید سفارش دهید. شک نکنید که غذای محلی دلخواهتان را گرم و تازه درب منزلتان تحویل می‌گیرید.

غذاهای شیرازی اکثر ساده و کم‌خرج‌اند. چراکه غذا در فرهنگ شیرازی بیشتر از یک وعده برای رهایی از گرسنگی است. بلکه غذا در شیراز بهانه‌ای است برای جمع شدن اهل خانواده که فرصتی باشد برای معاشرت و گفت‌وگو. هرچند که امکان سفارش غذاهای محلی شیراز در سفر برای شما مهیا است؛ اما بد نیست اگر فرصتی پیش آمد شبی را بی‌خیال رستوران ‌های شیراز شوید و چندساعتی را مهمان خانه‌های گرم و صمیمی شیرازی‌ها باشید و از این فرصت به‌دست‌آمده نهایت لذت و استفاده را ببرید.

راستی اگر دوست داشتید در کامنت‌ها برای ما از تجربه‌ی شخصیتان در مورد سفر به شیراز و امتحان کردن غذاهای محلی در رستوران‌ های شیراز بگویید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار