کد خبر: ۵۰۱۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲

گزارش رسمی دولت چین نشان می‌دهد با وجود رکورد تازه قربانیان ویروس کرونا، شمار موارد ثبت‌شده ابتلا به این ویروس، روند کاهشی داشته‌است.

به گزارش شفاف، با جان باختن ۱۰۳ نفر در یک روز(دوشنبه، ۲۱ بهمن) مرگبارترین روز از زمان شناسایی ویروس کرونا در دسامبر گذشته لقب گرفت. با جان باختن این تعداد جمع کل قربانیان این ویروس به یک هزار و ۱۶ نفر رسید.

با وجود این، کاهش ۲۰ درصدی آمار تازه مبتلایان در روز دوشنبه امیدها برای کنترل نرخ شیوع این ویروس را بیشتر کرد. این برای پنجمین روز متوالی است که تعداد تازه مبتلایان کمتری نسبت به روزهای قبلی گزارش می‌شود.

در چین اکنون تعداد کل مبتلایان به ۴۲ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده که بیش از ۷۵ درصد آنها در داخل استان هوبی قرار دارند. تعداد کل مبتلایان در هوبی روز دوشنبه ۳۱ هزار و ۷۲۸ نفر گزارش شد و تعداد جان باختگان هم تنها در این استان ۹۷۴ نفر بوده است که نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا را در هوبی به ۳ درصد رساند.

ووهان، مرکز استان هوبی که ۱۱ میلیون جمعیت دارد همچنان در حالت قرنطینه است؛ مدارس و ادارات بسیاری تعطیل و حتی وسایل نقلیه شهری، متوقف شده‌اند.

 موارد جدید ابتلا به کرونا در دیگر نقاط جهان

علاوه بر سرزمین اصلی چین که بیشترین رقم مبتلایان و به جز دو نفر تمام قربانیان در آن گزارش شده، دست‌کم ۳۱۹ مورد نیز در حداقل ۲۴ کشور دیگر تشخیص داده شده‌ است.

در بریتانیا ۴ مورد جدید دیگر شمار مبتلایان را به ۸ نفر رسانده و موجب شده دولت نسبت به تهدید جدی و فوری این ویروس هشدار دهد.

در بندر یوکوهاما ژاپن، شمار مبتلایان به کرونا در کشتی تفریحی دیاموند پرنسس به ۱۳۵ نفر رسیده است. این کشتی تفریحی حدود ۳۷۰۰ سرنشین دارد و در سواحل یکوکوهاما در قرنطینه است.

سازمان جهانی بهداشت امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ بهمن) میزبان یک گردهمایی جهانی برای «بسیج اقدامات بین‌المللی، و تشخیص کمبودهای اطلاعاتی و اولویت‌های تحقیقاتی» که هدف آن مقابله با ویروس کرونای جدید اعلام شده‌ است.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز تاکید کرده هدف از نشست پیش رو افزایش اقدامات برای توسعه ابزارهای مورد نیاز در روند مقابله با شیوع ویروس کرونای جدید است.


بیشتر بخوانید:

آمار جدید مبتلایان به کرونا در چین/ امید برای کنترل ویروس جدید افزایش یافت
روند پیشروی ویروس کرونا از ابتدا تاکنون
هیچ کشوری نمی‌تواند مانع ورود کرونا شود
۷۰ ایرانی مقیم چین امروز در قرنطینه به ایران بازمی‌گردند
بستری بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری
ارسال یک میلیون ماسک بهداشتی از ایران به چین
منشاء ویروس کرونا؛ از سوپ خفاش و مار تا توله گرگ و غذای دریایی
ویروس کرونا چیست و چگونه منتقل می‌شود؟
پاسخ به چند سوال درباره دانشجویان مقیم "ووهان" پس از بازگشت به کشور


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: