کد خبر: ۵۰۱۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

مدیرمراکز فرهنگی هنری منطقه ۱۸ و رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) از برگزاری ویژه برنامه "مهرآیین شهدای انقلاب اسلامی" به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در مناطق شهر تهران خبر داد.

به گزارش شفاف، سید احمد موسوی با بیان اینکه ویژه برنامه مهرآیین از 14 تا 21 بهمن با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و پاسداشت فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در بیت معظم 30 شهید در مناطق مختلف پایتخت برگزار شد، افزود: ویژه برنامه مهرآیین شهدای انقلاب اسلامی به عنوان یکی از برنامه‌های فراگیر و شاخص از بسته برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با عنوان "من سلیمانی‌ام" به مناسبت ایام الله دهه فجر در قالب 30 اجرا برگزار شد و طی آن مسوولان و کارکنان فرهنگسراها با حضور در منزل خانواده شهدای انقلاب از آنان دلجویی و تقدیر کردند.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه مهرآیین درفرهنگسرای خاتم(ص) و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 عهده دار شناسایی شهدای منتخب و هماهنگی برای حضور در منزل آنان بود، اظهار داشت: شهدای منتخب در این طرح، از شهدای انقلاب در بحبوحه مبارزات انقلابی در سال 57 و یا شهدای ترورهای کور منافقین در سال های نخستین انقلاب بودند. نگاهی به زندگی و نحوه شهادت این شهدا که برخی از آنان از شهدای شاخص هستند گویای رفتار مبارزاتی و انقلابی آنان در دوران مبارزه با رژیم پهلوی است. در واقع این شهدا با یک رویکرد هدفمند انتخاب شدند و آشنایی با زندگی و شهادت آنان می‌تواند الگویی برای نسل جوان جامعه باشد.

موسوی افزود: در اجرای این برنامه با حضور در بیت شهدای معظم انقلاب ضمن ادای احترام و نثار فاتحه به روح مطهر شهیدان، با اهداء گل و شیرینی، تصویرنقاشی شده شهید، لوح تقدیر و هدایایی دیگر از خانواده مکرم آن مبارزان انقلابی دلجویی و تجلیل شد.

مدیرمراکز فرهنگی هنری منطقه 18 در باره اجرای ویژه برنامه مهر آیین در این منطقه گفت: با توجه به وجود خانواده بسیاری از شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعین حرم در منطقه 18، همراهی خانواده‌های شهدا و هم چنین نهادهای منطقه‌ای در اجرای این برنامه بسیار مطلوب بود.

وی ادامه داد: روز 17 بهمن دیدار و دلجویی از خانواده شهید مناف کوه زارع از شهدای ترور را برگزار کردیم و از مادر و خواهر این شهید بزرگوار تجلیل شد. شهید مناف کوه زارع متولد 1342 در اجرای فرمان امام امت مبنی بر بسیج ارتش 20 میلیونی و تشکیل هسته‌های اولیه مقاومت در پایگاه قدس به صفوف رزمندگان بسیجی پیوست  و سرانجام در تاریخ دوم شهریور 1360 در حالی که به همراه یکی از همرزمانش سوار بر موتورسیکلت از جاده قدیم کرج می‌گذشت، از پشت سر هدف گلوله‌های کینه توزانه دو تن از منافقین تروریست قرار گرفت و در جریان این سوء قصد ناجوانمردانه، همرزمش مجروح و وی در حالی که 18 بهار بیشتر از عمر کوتاه ولی پربارش نمی گذشت، به شهادت رسید. هم چنین ویژه برنامه "مهرآیین" شنبه 19 بهمن درمنزل شهید حسینعلی عابدینی و یک شنبه 20 بهمن در منزل شهید نورمراد بختیاری از شهدای انقلاب 57 ساکن در منطقه 18 برگزار شد و مسولان فرهنگی و شهرداری در این برنامه ها حضور داشتند.

موسوی با بیان اینکه برگزاری این ویژه برنامه در سایر مناطق نیز با حضور دلگرم کننده مسولان همراه بود افزود: حضور مسوولان بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق همچون رییس بنیاد شهید منطقه 14 و هم چنین بسیج و شهرداری‌های مناطق به همراه مشارکت معنوی شهروندان در ایام دهه فجر حال و هوایی خاص به اجرای برنامه مهرآیین داد و موجب شادی دل خانواده های معظم شهدا شد و آنان دانستند که حتی پس از گذشت بیش از چهل سال یاد و خاطره شهدای آنان زنده و جاوید است و فراموش نشده‌اند.

به گفته رییس فرهنگسرای خاتم(ص) ویژه برنامه مهرآیین چند سالی است با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعان حرم و تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار می‌شود و تبدیل به یکی از برنامه‌های مستمر و راهبردی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شده است.

وی با تاکید بر لزوم حضور اثربخش و دلگرم کننده در میان خانواده شهدا تصریح کرد: استقبال خانواده معظم شهدا از اجرای این طرح نشان از ضرورت اجرا و استمرار چنین برنامه هایی برای آشنایی با سبک زندگی شهدا و تداوم راه آنان است.

دبیرخانه ویژه برنامه مهرآیین در فرهنگسرای خاتم(ص) واقع در بوستان لواسانی منطقه 18 با شماره 66207068 آماده پاسخگویی به شهروندان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: