کد خبر: ۵۰۱۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

رئیس پلیس فتا استان سمنان بابیان اینکه کانال تلگرامی هتاک به مسئولان در سمنان مورد شناسایی قرار گرفت، گفت: ادمین این کانال ۸۰۰ نفری دستگیر و تحویل مقام‌های قضائی شد.

به گزارش شفاف، سرهنگ حسین صادقی صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی فرماندهی انتظامی ضمن بیان اینکه کانال تلگرامی در سمنان درصدد تخریب مسئولان استان بود، ابراز داشت: با رصد و پایش پلیس فتا این کانال مورد شناسایی قرار گرفت.

وی بابیان اینکه این کانال تلگرامی ۸۰۰ عضو داشت، افزود: بعد از تحلیل داده‌ها و مستندات ادمین کانال شناسایی متهم دستگیر و به همراه ادله دیجیتال مجرمانه به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل شد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان بابیان اینکه انتشار اکاذیب و مطالب خلاف واقع در فضای مجازی جرم محسوب می‌شود و فرد خاطی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت، ابراز داشت: متهم در بازجویی‌های اولیه با توجه به مدارک و شواهد به گناه خود اعتراف کرد که شخصاً اقدام به توهین مسئولان کرده است.

صادقی بابیان اینکه تیم رصد و پایش پلیس فتا در تمام طول سال، مقتدرانه در برابر مجرمان سایبری می‌ایستد، اضافه کرد: پلیس فتا با اشرافیت کامل به‌صورت شبانه‌روز، اقدام به رصد فضای مجازی برای برقراری امنیت سایبری کاربران می‌کند و راه گریزی از قانون نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: