کد خبر: ۵۰۱۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

‌یک کارشناس تغذیه معتقد است، افرادی که به رژیم گیاهخواری مطلق روی می‌آورند، تنها مدت کمی می‌توانند این رژیم را حفظ کنند و به زودی بدن آنها با کمبود بسیاری از مواد مواجه می‌شود.

به گزارش شفاف، یک کارشناس تغذیه معتقد است، افرادی که به رژیم گیاهخواری مطلق روی می‌آورند، تنها مدت کمی می‌توانند این رژیم را حفظ کنند و به زودی بدن آنها با کمبود بسیاری از مواد مواجه می‌شود.

 

مریم شیرمستی با اشاره به انواع و طبقات مختلف رژیم گیاهخواری، اظهار کرد: برخی از افراد به گیاهخواری صرف روی می‌آورند و تمام مواد گیاهی را نیز خام مصرف می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه این افراد معتقدند مصرف گیاهان پخته از ارزش غذایی آنها می‌کاهد، یادآوری کرد: این افراد از مصرف گوشت، تخم مرغ، لبنیات و حتی حبوبات هم پرهیز می‌کنند.

 

این کارشناس تغذیه ادامه داد: اگر افراد گیاهخوار مصرف حبوبات را در برنامه خود قرار دهند، حداقل بخش کمی از پروتئین مورد نیاز بدن آنها تامین می‌شود.

 

شیرمستی رژیم گیاهخواری صرف را برای بدن و سلامتی مضر دانست و تاکید کرد: افرادی که روی این رژیم هستند، نمی‌توانند رژیم خود را برای مدت طولانی نگه دارند، زیرا با کمبود موادی از جمله آهن، کلسیم، روی، پروتئین و ... مواجه خواهند شد.

 

وی گفت: رژیم گیاهخواری باید تحت نظر کارشناس و مشاور تغذیه باشد و به هیچ وجه برای زنان باردار و کودکان در سن رشد توصیه نمی‌ شود.

 

به گفته این کارشناس تغذیه، رژیم گیاهخواری می‌تواند تنها برای یک روز در هفته مفید باشد و به سم‌زدایی از بدن کمک کند.

 

شیرمستی خاطرنشان کرد: این رژیم باید شامل سبزیجات از جمله سبزی خوردن، کلم بروکلی، گوجه، هویج، کرفس، اسفاج و ... باشد.

 

وی با تاکید بر لزوم استفاده از جوانه‌ها از جمله جوانه گندم و ماش، افزود: جوانه می‌تواند مقداری پروتئین برای بدن تامین کند.

 

شیرمستی، مصرف میوه، آب میوه های طبیعی و روغن زیتون را نیز در این نوع رژیم ضروری خواند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار