کد خبر: ۵۰۱۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰

ائتلاف نظامی به اصطلاح ضد داعش تحت هدایت آمریکا اذعان کرد بر اثر حملات این ائتلاف در سوریه و عراق، بیش از ۱۳۰۰ غیرنظامی جان باخته‌اند.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ائتلاف نظامی آمریکا اذعان کرد در حملات این ائتلاف در سوریه و عراق بیش از ۱۳۰۰ غیرنظامی کشته شده‌اند.

بر این اساس، ائتلاف به اصطلاح ضد داعش تحت هدایت آمریکا در گزارش ماهانه خود درباره تلفات غیرنظامیان نوشت از زمان آغاز عملیات ائتلاف نظامی آمریکا در عراق و سوریه در سال ۲۰۱۴ تاکنون دست کم ۱۳۷۰ شهروند غیرنظامی در حملات هوایی نیرو‌های ائتلاف جان خود را از دست داده اند.

نیرو‌های ائتلاف از ماه اوت ۲۰۱۴ تا پایان دسامبر ۲۰۱۹، ۳۴ هزار و ۷۶۳ حمله هوایی انجام داده اند. مقامات ائتلاف آمریکا ضمن تاکید بر «رعایت قانون درگیری مسلحانه و خودداری از خسارت جنبی و انسانی»، ادعا کردند هدف ائتلاف اتخاذ تدابیر پیشگیرانه عملی برای جلوگیری از در خطر قرار دادن جان شهروندان در مقابله با دشمن بی رحم بوده است.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که بر اساس برآورد سازمان مردم نهاد «ایرویز» در حدود ۱۳ هزار و ۱۵۹ شهروند غیرنظامی در عملیات نظامی ائتلاف آمریکا در عراق و سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار