کد خبر: ۵۰۱۴۱۹
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

مجموعه جدید رادیویی به بیماری "ای‌بی‌" یا همان بیماری "پروانه‌ای" می‌پردازد.

به گزارش شفاف، در ساعت اولیه بامداد روز یکشنبه بیست و هفتم بهمن‌ماه، شنونده مجموعه 5 قسمتی "مرگ پروانه‌ها" در رادیو نمایش باشید. "مرگ پروانه‌ها" روایتی است از مرگ انسانیت و داستان زن وشوهری به نام نگین و سینا  که دختر خاله و پسرخاله‌اند را روایت می‌کند، آنها بعد از 7 سال صاحب فرزندی می‌شوند اما فرزندشان مبتلا به بیماری نادری به نام « ای‌بی» یا « بیماری پروانه‌ای» است. بیماری دردناکی که باعث می‌شود تاول‌هایی روی پوست ایجاد شود.

زهرا عبدالله‌زاده تهیه‌کننده مجموعه رادیویی "مرگ پروانه‌ها" ضمن اعلام این مطلب گفت: این تمام ماجرا نیست حقیقتی تلخ‌تر وجود دارد، به دلیل اینکه تعداد بیماران «ای‌بی» در دنیا کم است کشور سوئد تنها کشوری است که پانسمان‌های مورد نیاز این بیماران را تولید می‌کند اما به دلیل تحریم، از فروش این پانسمان‌‌ها به کشور ایران خودداری می‌کند. طبق آمار تا امروز سیزدهمین بیمار پروانه‌ای به دلیل وجود تحریم‌ها جان خود را از دست دادند در واقع «مرگ پروانه‌ها» روایت دردی طاقت فرساست در هجوم تندباد تحریم‌ها.

«مرگ پروانه‌ها» به نویسندگی سهیلا خدادادی و با هنرمندی بهرام سروری‌نژاد، بیتا خارستانی، حوا الهویی، معصومه عزیزمحمدی، احمد گنجی،سعید سلطانی، مهرخ افضلی، رامین پورایمان، مروارید کریم‌پور، نازنین مهیمنی و به کارگردانی مجید حمزه به تازگی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.

این مجموعه رادیویی تهیه‌کنندگی زهرا عبدالله‌زاده، افکتوری نازنین حسن‌پور و صدابرداری فرزاد شریفی از بیست و هفتم بهمن‌ماه به مدت 5 روز ساعت 24 از شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: