کد خبر: ۵۰۱۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

حاجی‌میرزایی گفت: برای مراقبت از ایده‌ها باید تمام واقعیت‌ها را دید و نباید آن‌ها را نابود کرد.

به گزارش شفاف، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در دیدار با کارکنان معاونت آموزش ابتدایی با اشاره به روایتی از ائمه اطهار علیهم‌السلام، اظهار کرد: اگر گوهری در دست دارید که دیگران آن را خزف می‌دانند از گوهر بودن آن کاسته نخواهد شد و اگر خزفی دارید و تصوری می‌کنید که گوهر است بر ارزش آن افزوده نخواهد شد. گوهر آموزش‌وپرورش در دست آموزش ابتدایی است و اولویت این موضوع در علوم تربیتی، روانشناسی و اجتماعی تاکید شده است.

وزیرآموزش‌وپرورش بابیان این پرسش که چگونه می‌توان ارزش این دوره را بالا برد، بیان کرد: برای احیای جایگاه و منزلت باید خودمان دست‌ به‌کار شویم چراکه اگر منتظر باشیم دیگران به اهمیت کار ما پی ببرند باید بدانیم که اهمیت در کلام نیست. باید فایده‌مندی خود را آشکار کنیم و دیدن خود را به دیگران تحمیل کنیم؛ بنابراین باید کارآمدی و اثربخشی خود را آشکار کنیم و برای مشکلات جامعه راه‌حل داشته باشیم.

حاجی میرزایی بابیان اینکه زیربنایی‌ترین و اساس‌ترین جایگاه‌های تحول در جامعه، دوره ابتدایی است، گفت: هیچ تحول پایداری در جامعه اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه از دوره آموزش ابتدایی آغاز شود. آینده کشور را آموزش‌وپرورش می‌سازد و اگر امروز جامعه ما کاستی‌ها و نارسایی‌هایی دارد باید بررسی کنیم که در جریان یادگیری چه اتفاقی افتاده است و چه اثری از ما بر جامعه سایه انداخته است.

وزیرآموزش‌وپرورش بابیان اینکه برای انسان‌های اندیشمند و خلاق بهترین مجال، عرصه مشکلات است؛ چراکه بروز و ظهور استعداد‌ها و توانمندی‌ها را ممکن می‌سازد، اظهار کرد: عرصه هنرنمایی و توانمندی ما در حل مسئله است و در معیار‌های حکمرانی شایسته گفته می‌شود که حکمرانی خوب بر اساس حل مسائل جامعه است، اما در فرهنگ ما انتقال و حمل مشکلات شایع شده است و معتقدم با حذف «میم» در واژه حمل به حل مسائل بپردازیم؛ بنابراین باید مسائل را باهم حل کنیم و در حل مسائل به اندیشه شما نیازمندیم چراکه از اینجا باید جرقه‌هایی ایجاد شود تا ما انرژی بگذاریم و به سمت حل کردن مسائل پیش برویم.

او تأکید کرد: ایده‌ها را نابود نکنید و برای مراقبت از ایده‌ها باید تمام واقعیت‌ها را دید و باید ببینیم چگونه می‌توان از نداشته‌های موجود داشته خلق کنیم و افرادی که این کار را می‌کنند و گام بزرگ برمی‌دارند خلاق و نوآور هستند.

وزیرآموزش‌وپرورش بابیان اینکه یک ایده را به انتها و به نتیجه برسانید، گفت: امروز نیازمند شناسایی نقاطی هستیم که باید به آن رسیدگی شود؛ چراکه نگرش معطوف به یک نتیجه روشن، انرژی‌بخش است.

حاجی میرزایی با اشاره به طرح خواندن با خانواده، اظهارکرد: هرچه زمینه تعامل دانش آموزان را با خانواده و محیط پیرامون بیشتر کنیم تجربه فضای واقعی‌تر را برای آنان فراهم کرده‌ایم.

او بابیان اینکه در دوره ابتدایی کرامت دانش‌آموز در اختیار ما است، اظهار کرد: انسانی که از دوران کودکی با وی باکرامت برخورد شده است از آفت‌ها و آسیب‌ها ایمن خواهد بود و آنچه به یاس، دلزدگی و آسیب تبدیل می‌شود، در مواقعی است که فرد به لحاظ شخصیتی مورد اعتنا قرار نمی‌گیرد.

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به اهمیت دوره پیش‌دبستانی، گفت: باید تجربیات را مرور کرد تا برای اصلاح امور گام برداریم و پوشش پیش‌دبستانی را گسترده‌تر کنیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید در پایان گفت: بر نتایج کلیدی حساس باشید و برای خلق نتایج واقعی تلاش کنید، نگرش معطوف به یک چشم‌انداز شوق انگیز را بیشتر کنید و پوشش پیش دبستانی را کیفی‌تر کرده و برای افزایش سطح پوشش پیش دبستانی تلاش کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار