کد خبر: ۵۰۱۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی با بیان اینکه گرفتن ۱۰ امضا کار خوبی است گفت: فوتبال ما به فردی احتیاج دارد که به بدنه حاکمیت متصل باشد و بتواند پول بیاورد.

به گزارش شفاف، هوشنگ  نصیرزاده در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال و گزینه‌هایی که کاندیدا شده‌اند، اظهار داشت: فکر می‌کنم عده‌ای از افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند نواب رئیس  خوبی انتخاب نکردند و بعضی از افراد هم  ارزیابی خوبی از مجمع نداشته‌اند.  یکی از کارهای خوبی که انجام می‌شود و نمی‌توان از آن ایراد گرفت، گرفتن 10 امضا است. به دلیل اینکه رئیس فدراسیون باید رأی دو سوم از 75 نفر را به دست بیاورد، به افراد گفته می‌شود آیا می‌توانند نظر 10 نفر را جلب کنند تا بعدا وقت مجمع تلف نشود. 

وی افزود:  برای انتخابات ریاست جمهوری هر کسی می‌توانست ثبت نام کند و به همین دلیل بعدها یک سی‌دی منتشر شد که اسباب خنده و شوخی شد، چرا که همه برای ثبت‌نام آمده بودند. اگر این موانع نبود و این اتفاق هم برای فدراسیون فوتبال می‌افتاد خیلی‌ها برای ثبت‌نام می‌آمدند، چون می‌خواستند برای خودشان اعتبار بگیرند و مدتی خودشان را در اذهان عمومی به عنوان کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال جا بزنند ولی الان با توجه به قید و بندی که وجود دارد، باید نظر 10 نفر را جلب کنند. 

مدیرعامل باشگاه ماشین سازی تصریح کرد: صداوسیما، رسانه‌ها و همه افرادی که در این مورد صحبت می‌کنند مرتکب اشتباه می‌شوند که این موضوع در اساسنامه آمده، در حالی که اساسنامه تا ماده 84 به پایان می‌رسد.  این آئین‌نامه اجرایی اساسنامه است که به آخر اساسنامه چسبیده و مصوب هیئت رئیسه است و همه به اشتباه فکر می‌کنند که در اساسنامه آمده، در صورتی که در اساسنامه نیست که شما 10 امضا جمع کنید. ایرادی که به این شرایط می‌گیرند، این است که اگر عضو هیئت رئیسه فدراسیون باشید، سابقه کار در ورزش تلقی نمی‌شود که این خنده‌دار است. 

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، ممکن است یک مرغداری بزنید و  بگویید من 10 سال مرغداری داشته‌ام و از شما می‌پرسند آیا شرکت شما به ثبت رسیده است؟ شما می‌گویید بله و می‌گویند بیایید به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کنید. این موضوع هوشمندانه قید نشده بود. ارتباطی به اساسنامه ندارد و مصوبه هیئت رئیسه است. اساسنامه در تاریخ 4 دی‌ماه 90 مصوب شد و 8 روز بعد هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال این شرایط را گذاشت و می‌توانستند این شرایط را در این مدت تغییر دهند. 

نصیرزاده گفت: گاهی مواقع گفته می‌شود چرا آقای ایکس و فلان فوتبالیست مشهور رئیس فدراسیون فوتبال نشد. توانمندی جسمی؛ توانمندی ذهنی نمی‌آورد. من اگر وزنه‌های زیادی بلند کرده‌ و طلا گرفته‌ام، به مفهوم این نیست که می‌توانم رئیس فدراسیون باشم. یک بخشدار خوب یک فرماندار خوب نیست و یک فرماندار خوب استاندار خوبی نمی‌شود. به خاطر اینکه کسی  یک کاری را خوب انجام می‌دهد، نمی‌توانیم بگوییم بیاید و رئیس فدراسیون شود. مدیریت یعنی اداره تشکیلات جایی که انسان‌ها در آن کار می‌کنند. باید آن مجموعه را گردانده باشیم و این مدیریت منابع انسانی است. پس این استدلال‌ها برای من درست نیست. 

وی در پاسخ به این سؤال که دلیل کناره‌گیری عزیزی خادم از انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال چه بود؟ گفت:  او دوست جوان و پرانرژی من است و از جزئیات اینکه به چه دلیل کنار کشید خبر ندارم. بعضی‌ها اعتقاداتی دارند و می‌گویند استخاره کردم و نشد یا موضوعات دیگری که من نمی‌دانم، اما هر چه طیف جوان و پرانرژی روی کار بیاید خوب است و می‌تواند به فوتبال کمک کند. فوتبال ما به پول احتیاج دارد. تیم‌های ملی زیادی داریم که باید به مسابقات اعزام شوند، فوتبال ما به فردی احتیاج دارد که به بدنه حاکمیت متصل باشد و بتواند مشکلات را حل کند، بتواند پول بیاورد تا پول‌های بلوکه شده در فیفا را به حساب ثالث واریز کرده و بیاورد.

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی اضافه کرد: انسان‌هایی که قرار است به عنوان رئیس به کسی رأی بدهند، باید سرتر از خودشان یا حداقل هم‌سطح خودشان باشد. اگر شما سرتان را پایین بیندازید، بیایید و ثبت‌نام کنید، خود به  خود ممکن است مجمع به شما رأی ندهد. بنابراین باید تحلیل و ارزیابی داشته باشیم که چه کار کنیم. من هم منتظرم ببینم 25 اسفند چه می‌شود و همچنین سرنوشت بعضی‌ها در روز 26 اسفند چه خواهد شد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار