کد خبر: ۵۰۱۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی آجا گفت: هسته فکری بیوالکترومغناطیس در حوزه طب نظامی در آینده تشکیل خواهد شد.

به گزارش شفاف، امیر سرتیپ دوم پزشک رامین حمیدی فراهانی فرمانده دانشگاه علوم پزشکی آجا صبح امروز در دومین کنگره ملی بیوالکترومغناطیس فرصت‌ها و چالش‌ها که در دانشگاه علوم پزشکی آجا برگزار شد، اظهار کرد: این دانشگاه از سال ۷۲ با تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی شروع به فعالیت کرد.

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی آجا افزود: دانشگاه علوم پزشکی ارتش در حوزه‌های پزشکی، پیراپزشکی، طب هوافضا، پرستاری و همچنین دیگر رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی نیروی انسانی متخصص تربیت می‌کند.

او با اشاره به پیشرفت مستمر تکنولوژی، اظهار کرد: ما به عنوان یک مجموعه پزشکی با تلاش مواردی را که با سلامت نیروی انسانی و ارتقای سلامت جمعی ارتباط دارد، را در حوزه تکنولوژی شناسایی کرده و حرکت در این مسیر را جزو وظایف خود می‌دانیم.

فراهانی با بیان اینکه امروز مسئله بیوالکترومغناطیس به نوعی با زندگی روزمره انسان‌ها عجین شده است، خاطرنشان کرد: همه ما در معرض این جریان و امواج آن هستیم، مثلا موبایل و امواج آن، دستگاه ماکرویو و امواج آن همگی بر ساختار ایمنی بدن انسان تاثیرگذار هستند.

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی آجا همچنین افزود: البته همین پیشرفت‌های تکنولوژیکی امروز به کمک علم پزشکی آمده و سبب شده تا روند‌های تشخیص بیماری یا حتی مراحل درمانی با سرعت شایانی پیش رود.

او افزود: از جذابیت‌های حوزه بیوالکترومغناطیس ورود به حوزه دفاعی است که در این رابطه می‌توان به جنگ‌های شناختی و تغییرات الگو‌های خواب در نیرو‌های نظامی اشاره کرد.

فراهانی با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم تا آگاهی نیرو‌های مسلح را در این رابطه افزایش دهیم، تاکید کرد: در حوزه بیوالکترومغناطیس بدنبال تشکیل هسته فکری با حضور متخصصان و پژوهشگران هستیم تا یک کار مستمر در این حوزه تا رسیدن به نتیجه ایجاد شود؛ لذا در این رابطه تحقیقات بسیار وسیعی پیش رو داریم تا نیازمندی‌هایی که در این حوزه داریم را بتوانیم با قدرت پوشش دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار