کد خبر: ۵۰۱۶۱۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶

معاون قضایی دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از برگزاری علنی محاکمه دولت و مقامات آمریکایی دخیل در ترور حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش خبر داد.

به گزارش شفاف، احمد اصانلو عصر امروز در حاشیه نشست بررسی ابعاد حقوقی و بین‌المللی ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره تشکیل پرونده برای مقامات آمریکایی دخیل در ترور شهید سلیمانی اظهار کرد: ظرفیت لازم برای اقامه دعوا علیه دولت و مقامات آمریکایی در ارتباط با جنایت ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان وی وجود دارد.

وی افزود: بر همین اساس از ظرفیت قانون صلاحیت محاکم دادگستری جمهوری اسلامی استفاده می‌کنیم و در ادامه نیز از ظرفیت‌های بین‌المللی برای اجرای رای صادره به‌ویژه در بحث توقیف اموال ترامپ که به عنوان یک تاجر بین‌المللی اموال زیادی در کشورهای مختلف دارد، بهره می‌بریم.

اصانلو همچنین درباره آخرین وضعیت شکایت خانواده شهدای ترور نیز گفت: از ناحیه دادستانی اعلام جرم صورت گرفته اما هنوز خانواده شهدای ترور شکایت نکرده‌اند و البته دیر هم نشده است.

این مقام قضایی دادگستری تهران یادآور شد: بحث‌های بین‌المللی مانع از پیگیری‌های حقوقی و قضایی ما در داخل کشور نیست و محاکمه سران آمریکایی در بحث ترور شهید سلیمانی و همرزمانش به صورت علنی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار