کد خبر: ۵۰۱۶۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
کدخدایی:

سخنگوی شورای نگهبان گفت: رأی مردم حق‌الناس است، لذا از همکاران تقاضا می‌کنم که در برخورد با تخلفات مماشات نکنند.

به گزارش شفاف، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مراسم افتتاح ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات اظهار کرد: اهمیت انتخابات در کشور ما بسیار بالا بوده و جمهوری اسلامی نظام مقدسی است که برآمده از تلاش و ایثار شهدای انقلاب بوده که با هدایت امام خمینی (ره) شکل گرفته و با هدایت رهبر انقلاب نیز این راه ادامه دارد.
 
او تصریح کرد: بر اساس فرمایش رهبر انقلاب شرکت در انتخابات جهاد است، چرا که دشمنان  قصد دارند که با تهدید‌های خود مردم را ناامید کنند.
 
سخنگوی شورای نگهبان افزود: مقامات خارجی، آمریکایی و رسانه‌های آن‌ها هر روز تبلیغاتی را علیه ما شروع می‌کنند و مطالبی را در راستای ناامید کردن مردم می‌گویند که البته این مردم نشان داده‌اند که گوش به این سخنان باطل نمی‌دهند و در صحنه حاضر می‌شوند.

کدخدایی تأکید کرد: بزرگ‌ترین صحنه حضور مردم را در تشییع سردار سلیمانی دیدیم که جهانیان نیز از شکوه آن به تعجب افتاد‌ه‌اند.

او بیان کرد: مردم همواره با شور و اشتیاق و مشارکت بالا در انتخابات شرکت کرده‌اند و گوششان بدهکار تهدیدات خارجی نیست، چرا که دشمن به دنبال ایجاد یأس است و انشاءالله شاهد مشارکت گسترده مردم در روز دوم اسفند ماه خواهیم بود.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: ما باید مجلسی قوی داشته باشیم که دارای نمایندگانی شجاع، مؤمن و سرسخت باشد، چرا که این مسائل مؤلفه‌های یک مجلس قدرتمند است.

کدخدایی اظهار کرد: مردم انتظار دارند مجلسی در تراز جمهوری اسلامی داشته باشیم که پاسخگوی مطالبات مردم باشد و در آن نمایندگان به فکر منافع شخصی زودگذر نباشد.

او یادآور شد: رهبر انقلاب از انتخابات به عنوان جشن ملی یاد کرده‌اند، چرا که همه مردم پای صندوق رأی می‌آیند، قطعا رأی دادن یک تکلیف شرعی و الهی است، چرا که نظام ما برآمده از خون شهدا بوده و ما باید با رأی خود مشت محکمی بر دهان دشمن بزنیم.
 
سخنگوی شورای نگهبان افزود: انتخابات در کشور ما همواره موجب تقویت پایه‌های نظام بوده، اما این امر در کشور‌های دیگر یک امر روزمره است، که مردم رویکرد مثبتی به آن ندارند در حالی که مردم ما با شور و شعف و احساس شادی پای صندوق‌های رأی می‌آیند.
 
کدخدایی اضافه کرد: خانواده شورای نگهبان وظیفه دارد که با بی‌طرفی در انتخابات نظارت کرده و با تخلفات برخورد کند و انتخابات را به درستی برگزار کند.

او افزود: برای ثبت تخلفات، سامانه مردمی شکل گرفته و ما گزارشات متفاوتی را گرفته‌ایم، لذا باید تخلفات به خوبی رصد شود.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: ثبت نام نامزد‌ها برای داشتن نماینده پای صندوق‌های رأی آغاز شده که برای این امر یک سامانه‌ای راه اندازی کرده‌ایم که تاکنون بیش از ده هزار نفر ثبت نام کرده‌اند و ۵۰ هزار نفر نیز افرادی را معرفی کرده‌اند و این آمار در حال افزایش است.

کدخدایی ادامه داد: رأی مردم حق‌الناس است و از همکاران خواهش می‌کنم که روز جمعه مراقب باشند تا انتخابات با سلامت کامل برگزار شود و در برخورد با تخلفات مماشات نکنند و ما نیز از صندوق‌های حمایتی سراسری کشور حمایت می‌کنیم و چنانچه از موارد تخلفی را مشاهده کردند به تهران ارجاع کنند و ما نیز آن را بررسی می‌کنیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: