کد خبر: ۵۰۱۶۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷

رهبر دینی کلیمیان ایران از همه پیروان این دین در کشورمان خواست برای آینده‌سازی و تعیین سرنوشت خود، پرشورتر از همیشه در انتخابات فردا شرکت کنند.

خاخام یونس حمامی لاله‌زار در گفت و گویی اظهار داشت: انتخابات برای همه آحاد جامعه یک حق است تا در آینده‌سازی و تعیین سرنوشت خود و دیگران سهیم باشند.

 وی افزود: گرچه هر نماینده، نماینده همه ملت است اما انتخابات برای اقلیت‌‌ها امتیازی ویژه است تا نماینده‌ای را به مجلس بفرستیم که به‌طور خاص از جنبه حقوقی و قانونی به مشکلات جامعه کلیمیان بپردازد.

مرجع دینی رسمی کلیمیان ایران گفت که با توجه به شرایطی امروز جامعه، شرکت در انتخابات علاوه بر آن‌که حق است، یک وظیفه ملّی و شرعی هم هست.

خاخام حمامی لاله‌زار افزود: کلیمیان ایران همواره پرشور در صحنه انتخابات شرکت کرده‌اند و این بار هم همگام با آحاد ملت، با انتخابی درست، فردی اصلح را به مجلس می‌فرستند.

رهبر دینی کلیمیان ایران در خصوص تحرکات و القائات دشمن برای تحریم یا کمرنگ کردن انتخابات، اظهار داشت: دشمنان ایران طرفدار و دوستدار ما نبوده و نیستند.

وی افزود: بدخواهی دشمنان در همه این سال‌ها بر ما اثبات شده و کسی که فکر خود را به دست آنها می‌سپرد، فریب‌خورده است.

خاخام‌ حمامی لاله‌زار با تاکید بر لزوم مشارکت گسترده و آگاهانه کلیمیان ایران در انتخابات، گفت: کسی که از این حق به درستی استفاده نکند، هم از نظر وظیفه شرعی و هم از نظر وظیفه ملّی که نسبت به خود، دیگران و آینده کشورش دارد، باخته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار