کد خبر: ۵۰۱۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران توصیه کرد: نیازی نیست همه مردم از ماسک استفاده کنند اما بهتر است افرادی که علائم سرماخوردگی دارند از ماسک استفاده کنند.

ناهید خداکرمی در گفت و گویی، درباره تأثیر استفاده از ماسک در پیشگیری از ویروس کرونا، اظهار کرد: نیازی نیست همه مردم از ماسک استفاده کنند؛ ضمن اینکه ماسک‌ها در صورت تعویض نشدن می‌توانند باعث رشد باکتری‌ها شوند اما افرادی که علائم سرماخوردگی به ویژه تنگی نفس و سرفه‌های خشک دارند بهتر است برای حفاظت از سایر افراد از ماسک استفاده کنند.

وی ادامه داد: نکته مهم دیگر این است که باید همه با هم برای پیشگیری از انتشار این ویروس باید تلاش کنیم؛ در این راستا افراد باید رفت‌وآمدهای خود را محدود و در آسانسورها تمام اصولی که وزارت بهداشت منتشر کرده را رعایت کنند. همچنین ترجیحا خریدهای مورد نیاز منزل را یک نفر انجام دهد و سایر افراد در منزل بمانند؛ بنابراین محدود کردن عبور و مرور افراد در مجتمع‌های مسکونی، منازل و حتی‌المقدور در ادارات به ویژه برای کارکنانی که علائم اولیه دارند،  بسیار مناسب است و باید از دور کاری استفاده شود.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران خواستار شد: داخل خودروها به ویژه انواع تاکسی‌ها باید ضدعفونی شود و شهروندان باید دستما‌ل‌های مرطوب به همراه داشته باشند تا در صورت دسترسی‌نداشتن به آب برای شست‌وشوی دست‌ها، از این دستمال‌ها استفاده کنند. همچنین افراد از رها کردن آب دهان خود در معابر عمومی خودداری کنند و دست‌های آلوده به آب بینی از تماس با دستگیره‌ها بپرهیزند.

وی همچنین درباره زمان انتشار اخبار مربوط به بیماری کرونا گفت: به نظر می‌رسد از دو هفته پیش که ویروس وارد کشور شده تا علامت‌‌های خود را نشان دهد، بیمار به مراکز درمانی مراجعه کند و آزمایشات اولیه انجام شود چند روز زمان لازم است.

خداکرمی خاطرنشان کرد: رفت و آمد در کانون‌های انتشار، عاملی برای انتشار است. اگر مردم به ویژه مردم قم در شهر خودشان باقی بمانند، محافظت بیشتری می‌توان انجام داد ولی اگر افراد ناقل بیماری باشند با رفتن به شهرهای دیگر، برای خودشان و سایر افراد خطر ایجاد می‌کنند. بنابراین فکر نکنند اگر به شهر دیگری سفر کنند در امان خواهند بود زیرا این امر هم دسترسی‌ها را کاهش می‌دهد و هم ابتلا و انتشار را بیشتر خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: