کد خبر: ۵۰۱۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳

با گسترش ترس جهانی از ویروس کرونا برخی از سوءاستفاده‌کنندگان اقتصادی با ادعای درمان کرونا اقدام به فروش محصولات بی‌اثر می‌کنند.

به گزارش شفاف، ترس از ناشناخته‌ها یکی از بزرگترین ترس‌های بشری است به خصوص وقتی به جان انسان‌ها ارتباط پیدا می‌کند. عدم شناخت کافی از عملکرد ویروس کرونا هم به عاملی برای ترس جهانی و تلاش عمومی برای پیدا کردن راهکار مبدل شده است.

به دنبال شکل‌گیری این نیاز جهانی برخی شرکت‌های اقتصادی از عدم شناخت مردم سوء‌استفاده کرده و اقدام به فروش محصولات بی‌اثر با عنوان محصولات درمانگر یا پیشگیرانه ویروس کرونا کرده‌اند!

به‌دنبال همین اقدام شرکت‌های سوءاستفاده‌گر؛ سایت‌های عرضه‌کننده محصول به‌دنبال مقابله با این عملکرد‌های غیرانسانی برآمدند.

شرکت آمازون به‌عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های عرضه‌کننده محصولات متنوع در جهان؛ محصولاتی را که ادعای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا یا درمان آن را دارند از پلتفرم خود حذف می‌کند.

این ادعاهای واهی به محصولات پیشگیرانه و درمان‌کننده محدود نشده و کتاب‌های بی‌اساسی هم با موضوع راهکار‌های پیشگیری و درمان کرونا در پلتفورم‌های عرضه کتاب تبلیغ می‌شوند که آنها هم از سایت آمازون حذف شد.

بعد از آمازون، فیس‌بوک و گوگل هم به‌دنبال مقابله با ارائه اطلاعات جعلی درباره ویروس کرونا هستند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: