کد خبر: ۵۰۱۷۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

در پی شیوع کرونا در کشور بسیاری از دانشگاه‌های کشور خوابگاه‌های دانشجویی خود را تعطیل اعلام کردند.

به گزارش شفاف، با شیوع ویروس کرونا در کشور و احتمال ابتلای مردم به بیماری حاصل از آن بسیاری از دانشگاه‌های کشور تصمیم به تعطیلی خوابگاه‌های دانشجویی گرفتند.

آخرین وضعیت تعطیلی خوابگاه‌های دانشجویی کشور به شرح زیر است:

آغاز تخلیه خوابگاه دانشگاه تربیت مدرس 

رضایی معاون دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس گفت: تمامی دانشجویان خوابگاهی موظف به تخلیه خوابگاه‌ها هستند. البته دانشجویان غیرایرانی امکان حضور در خوابگاه‌ها را دارند که بنا بر تصمیمات اتخاذ شده، آن‌ها را در مکانی دیگر اسکان می‌دهیم.

تخلیه خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر 

 سیاوش خرسندی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان کرد: ضدعفونی کردن خوابگاه مهمترین مسئله دانشگاه است تا برای انجام آن، تخلیه خوابگاه آغاز شده است. البته دانشجویانی که برای دفاع از پایان نامه خود در اواخر اسفندماه برنامه‌ریزی کردند و همچنین دانشجویانی که امکان عزیمت به شهرستان را ندارند، برنامه دیگری تدارک دیده‌ایم. در برنامه‌ریزی که صورت گرفته است، ۹۰ درصد جمعیت خوابگاه‌ها تخلیه می‌شوند.

تخلیه خوابگاه دانشگاه تهران

سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران نیز بیان کرد: دانشجویان خوابگاهی در حال تهیه بلیت بازگشت به شهر‌های خود هستند. البته هنوز تخلیه کامل صورت نگرفته است.

دانشجویان مقطع دکتری که برنامه‌های تحقیقی، پژوهشی و آزمایشگاهی خود را دنبال می‌کنند، شامل این برنامه نمی‌شوند.

تخلیه خوابگاه دانشگاه شریف

محمود فتوحی فیروز آباد رئیس دانشگاه شریف گفت: پیرو ابلاغ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تخلیه خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف در دستورکار قرار گرفته است.

تخلیه خوابگاه‌های دانشگاه علم و صنعت 

براساس تصمیم گیری مسئولان مربوطه دانشگاه علم و صنعت نیز خوابگاه‌های دانشجویی خود را تعطیل اعلام کرد.

خوابگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی تا ۵ اسفندماه دایر است

صمد حاج جباری معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی، گفت: دانشجویانی که به شهر‌های پُرخطر مانند قم سفر کرده اند، پیش از ورود به خوابگاه از آن‌ها گواهی سلامت دریافت می‌شود و تا چند روز قرنطینه می‌شوند.

خوابگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی تا پنجم اسفندماه دایر است و پس از آن برای ضدعفونی کردن باید تخلیه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: