کد خبر: ۵۰۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴

شهیدی گفت: در صورت کم شدن آثار شیوع ویروس کرونا پرواز‌های مستقیم به ایران از سر گرفته خواهد شد.

با کم شدن آثار شیوع کرونا پرواز‌های مستقیم به ایران از سر گرفته خواهد شدبه گزارش شفاف، «سید جواد قوام شهیدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس امروز (دوشنبه) درباره تعلیق پرواز‌های مستقیم ایران - گرجستان از روز گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: مـتاسفانه بزرگ نمایی و تبلیغات وسیع سیاه و منفی نسبت به شیوع این ویروس در ایران صورت گرفته و اظهارنظر‌هایی مطرح شده و این در حالی است که کشور‌های بسیاری با این مشکل مواجه شده‌اند.

او با اشاره به مصاحبه‌ها و اظهارنظر‌های منفی که در گرجستان در این زمینه صورت گرفته و فضای عمومی این کشور را تحت تاثیر قرار داده، خاطرنشان کرد: دولت گرجستان ناگزیر از فضای روانی ایجاد شده در جامعه، تصمیمی را علیرغم میل باطنی خود و اینکه علاقه‌مند نبودند این پرواز‌ها قطع شود، اتخاذ کرده و این پرواز‌ها به دستور هیأت دولت و نخست‌وزیر گرجستان لغو شده است.

سفیر ایران در گرجستان افزود: از روز گذشته که از لغو این پرواز‌ها مطلع شدیم، تماس‌هایی را با مسئولان وزارت خارجه و مسئولان کشور گرجستان که در این زمینه تصمیماتی را اتخاذ کرده بودند، برقرار کردیم و موضوعات و ابعاد قضیه مورد مذاکره قرار گرفت.

قوام شهیدی اضافه کرد: در نهایت صبح امروز (دوشنبه) در جلسه‌ای که با مسئولان ذیربط ورود و خروج، پرواز‌ها و خطوط اتوبوسرانی داشتیم، بررسی‌هایی انجام شد و متعاقبا در ملاقاتی که با معاون وزیر خارجه گرجستان انجام شد، مسائل مربوط به تردد ایرانی‌ها مطرح شد که از سوی طرف گرجی با مساعدت و روحیه بسیار مثبتی مواجه شدیم.

او در تشریح نکات مطرح شده در این جلسه نیز گفت: در این جلسه درباره زمان تعلیق این پرواز‌ها عنوان شد که در اولین فرصتی که آثار این ویروس کم شود، پرواز‌ها از سر گرفته خواهد شد. مسئولان گرجی همچنین درباره اینکه آیا ایرانی‌ها می‌توانند از طرقی غیر از پرواز مستقیم به گرجستان تردد کنند، پاسخ دادند که هیچ منعی برای ورود و خروج ایرانی‌ها وجود نخواهد داشت.

سفیر ایران درباره ایرانیانی که در گرجستان حضور دارند و قصد بازگشت به کشور را دارند و تمهیداتی که در این زمینه اندیشیده شده نیز اضافه کرد: قرار شد پرواز‌های موردی برقرار شود و کسانی که در گرجستان برای دیدار یا به عنوان گردشگر آمده اند، به ایران بازگردند.

قوام شهیدی در پایان خاطرنشان کرد: مشکل خاصی برای تردد افراد وجود ندارد و امیدواریم هر چه زودتر مشکل پرواز‌ها رفع شده و تردد به صورت عادی جریان یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار