کد خبر: ۵۰۱۸۰۳
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳

کبگانیان، دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور از صدور ویزای مولتیپل برای دانشجویان خارجی کشور خبر داد.

دبیربه گزارش شفاف، منصور کبگانیان، دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور درخصوص جلسه یکصد و بیست و هشتم شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامعه علمی کشور گفت: در رابطه با مسائل مرتبط با سند روابط علمی بین الملل کشور در همکاری‌های علمی وجود دارد. در ابتدا پیش از دستور، بر عدم بزرگنمایی اشاعه ویروس کرونا تاکید شد. به نظر می‌رسد از جنبه فرهنگی این موضوع بیش از حد بزرگ شده است و البته بدیهی است که نکات بهداشتی باید رعایت شود، اما بر این نکته تاکید شد که دستگاه‌های فرهنگی، آموزش و پرورش و به ویژه دانشگاه‌ها از بزرگنمایی موضوع پرهیز کنند.

او با اشاره به دستور اول مبنی بر توصیه جذب دانشجویان خارجی مراکز آموزش عالی، بیان کرد: دانشگاه‌های کشور از طریق وزراتین علوم و بهداشت مسئله‌ای را مطرح کردند که نارضایتی‌های بسیاری به بار آورد از جمله اینکه دانشجویان خارجی برای هر خروج از کشور باید مجوز بگیرند که موضوع بر جذب دانشجوی خارجی تاثیر گذاشته بود مسئله‌ای که به ویژه در این روز‌هایی که کشور درگیر موضوع ویروس کروناست بیشتر نمود پیدا کرده است که خوشبختانه مصوبه‌ای در این زمینه به دست آمد.

کبگانیان ادامه داد: از آنجا که این قانون سال‌ها قبل از انقلاب اسلامی وجود داشته و توسط نیروی انتظامی اجرا می‌شد، لازم بود اصلاح شود. مطالبی که در این جلسه به تصویب رسید این بود که به جای تردد یکبار به چند بار تغییر یافت تا دانشجو بتواند در طول سال‌های تحصیل ویزای مخصوص تردد چندباره را تهیه کند.

او افزود: قانون دیگر این بود که این دانشجویان خارجی در صورت بازگشت به کشور خود، اجازه نداشتند بیش از سه ماه از ایران دور باشند که موجب نارضایتی‌ها و طرح شکایت فراوان شده بود که این مدت به ۶ ماه افزایش یافت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار