کد خبر: ۵۰۱۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

فیلم مستند داستانی "دو ابراهیم" بر اساس زندگی تکاور شهید ابراهیم خانی با دوبله عربی در بازار فیلم و تلویزیون کشورهای عربی عرضه می‌شود.

به گزارش شفاف، چند شبکه تلویزیونی عربی از جمله عراق، لبنان و یمن و شبکه‌های ماهواره‌ای عرب‌زبان با توجه به موضوع این فیلم خواستار دوبله عربی و امتیاز پخش این فیلم شدند. 

مجید فرجی کارگردان مستند داستانی دو ابراهیم ابراز داشت: گره اصلی این فیلم موضوع یافته شدن دو جنازه از شهید تکاور ابراهیم خانی در ارتفاعات عراق است که سبب شد برخی از اهالی عرب و کرد ایران و عراق قائل به زنده بودن این تکاور ارتش ایران شوند و ابهامات و تقدس‌هایی در این زمینه در نظر مردم عراق ایجاد شود. 

فرجی ادامه داد: موضوع جذاب این مستند داستانی درباره تکاور ایرانی سبب شد که چند شبکه تلویزیونی و ماهواره‌ای عرب‌زبان خواستار دریافت امتیاز پخش این فیلم و دوبله عربی آن باشند تا برای مخاطبان عرب‌زبان پخش شود؛ هرچند نتیجه این تعاملات بستگی به نظر و توافق نهایی تهیه‌کننده اثر دارد؛ اما این امر فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی ما در میان مخاطبان عرب‌زبان است و مفاخر ملی ما از جمله تکاور شهید ابراهیم خانی را بیشتر می‌شناساند. 

مستند داستانی "دو ابراهیم" توسط دبیرخانه فرهنگی شهید خانی و حوزه هنری استان البرز تولید شده و به‌زودی اکران عمومی می‌شود. 

جهت اطلاع از فعالیت‌های این دبیرخانه و آشنایی با این اثر می‌توانید به www.khani-fest.com  مراجعه کنید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار