کد خبر: ۵۰۱۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷

رئیس سازمان صمت استان زنجان، گفت: نخستین و مدرن ترین واحد تولید ماسک در زنجان آغاز به کار کرد و محصولات این واحد تولیدی از فردا در بازار استان عرضه می‌شود.

به گزارش شفاف، ناصر فغفوری با اشاره به راه اندازی یک واحد تولیدی ماسک در شهر زنجان، گفت: شامگاه چهارشنبه نخستین و مدرن ترین واحد تولید ماسک در زنجان آغاز به کار کرد و محصولات این واحد تولید ماسک از فردا در بازار استان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه این واحد ظرفیت تولید بیش از ۵۰ هزار ماسک در روز را دارد، اظهار کرد: هزار ماسک در ادارات، مساجد و مکان‌های دیگر به صورت رایگان توزیع می‌شود.

رئیس سازمان صمت استان زنجان، گفت: تولیدات این واحد هم در داروخانه‌ها با قیمت بسیار خوبی عرضه می‌شود.

فغفوری با بیان اینکه بحث تأمین مایحتاج مرتبط با بیماری ویروس کرونا در دستور کار است، ابراز کرد: سازمان صمت استان در این خصوص مدیریت و برنامه ریزی لازم را دارد واز ظرفیت استانی استفاده کرد و مواد شوینده‌ها و اسپری‌ها ضدعفونی برپایه الکل را در استان مهیا کنیم.

وی افزود: در استان زنجان واحد تولید کننده ماسک نبود و دستگاهی که مدت‌ها توسط تاجر زنجانی خریداری شده و بلا استفاده بود توسط دو جوان زنجانی در خط تولید ماسک مورد استفاده قرار گرفت.

رئیس سازمان صمت استان زنجان، افزود: طی ۴۸ ساعت مجوزهای بهداشت و سازمان صنعت و معدن داده شده است.

فغفوری تصریح کرد: این میزان تولید پاسخگوی نیاز استان است و مازاد تولید در اختیار هیئت امنای علوم پزشکی قرار داده خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار