کد خبر: ۵۰۲۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

زالی گفت: به وزارت رفاه پیشنهاد می‌کنیم گروه‌های آسیب‌پذیر را شناسایی کند تا اقلام یارانه‌ای در دسترس این افراد قرار گیرد.

به گزارش شفاف، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران، در حاشیه نشست با مراجع قضایی و انتظامی در خصوص افزایش هم افزایی بین بخشی برای مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: طی جلسات صورت گرفته با عزیزان نیروی انتظامی و دادستان قضایی کشور این دو سازمان آمادگی خود را اعلام کردند، به طوریکه ظرفیت‌های بهداشتی، درمانی و خدماتی خود را که شامل درمانگاه‌های نیروی انتظامی و بخشی از تخت‌های بیمارستانی می‌شود را در اختیار ستاد مقابله با بیماری کرونا قرار می‌دهند تا درمان بیماران کرونایی سریع‌تر و جدی‌تر صورت گیرد.

مراجع قضایی با محتکران اقلام بهداشتی برخورد می کنند

او بیان کرد: دادستان و پلیس تهران بزرگ آمادگی خود را نیز در جهت برخورد با سودجویان و محتکرانی که قصد تشویش در بازار توزیع محصولات ملزوم کشور را دارند برخورد می‌کنند و مقرر شد در صورت نیاز به صدور حکم، به ویژه احکام بازدارنده به منظور برخورد با این سودجویان، با دستور قضایی اقدام شود. همچنین آلودگی زدایی حجمی با دستگاه مه پاش را در پایانه‌های سطح شهر تهران آغاز کردند که این موضوع در روز‌های آتی و به صورت مستمر ادامه دارد.

زالی در پاسخ به اینکه چه تصمیمی برای اقلامی مانند: ماسک، دستکش که طی ده روز گذشته از طرف پلیس جمع آوری و تحویل صندوق سامانه صرفه جویی ارزی معالجه بیماران مبتلا به کرونا شد اتخاذ می‌شود، گفت: وزیر بهداشت طی نامه ابلاغی مقرر کرد که محصولات مکشوفی منتقل شده به هیئت امنای ارزی سریعا در بازار توزیع استانی قرار گیرد.

باید در روز‌های آتی میزان تردد مردم در سطح استان تهران را تغییر دهیم

او در ادامه در خصوص محدودیت‌های تردد افراد در پایتخت افزود: میزان تردد‌ها در مناطق پر ترافیک شهر تهران نسبت به روز‌های گذشته کمتر شده، اما کماکان شاهد تردد در مناطق پر ترافیک شهری هستیم، به طوری که باید در روز‌های آتی با استاندار تهران میزان تردد مردم در سطح استان تهران را تغییر دهیم.

شهرداری نسبت به جمع آوری نمایشگاه بهاره اقدام کند

فرمانده مدیریت فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در خصوص برگزاری فروشگاه‌های آخر سال بهاره اظهار کرد: در حال حاضر ستاد مبارزه با بیماری کرونا با برگزاری بازار روز و نمایشگاه بهاره در این شرایط بحرانی کاملاً مخالف است، به طورکلی به شهرداری اعلام کردیم، نسبت به جمع آوری آن‌ها اقدام کند.

زالی یادآوری کرد: پیشنهاد ما به وزارت رفاه این است که افراد و گروه‌های آسیب پذیر شناسایی و استحقاق سنجی شوند تا میزان اقلام به صورت یارانه‌ای در دسترس این افراد قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار