کد خبر: ۵۰۲۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳

وزیرآموزش و پرورش گفت: تسهیلات احداث مسکن برای زوجین فرهنگی در تهران تا سقف 160 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت تا سقف 120 میلیون تومان و نیز در سایر شهرها برای زوجین فرهنگی تا سقف 100 میلیون تومان با کارمزد 12 درصد پیش‌بینی شده است.

به گزارش شفاف، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آیین انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش و پرورش و بانک ملی، اظهار کرد: در اقدامی بی‌نظیر تفاهم‌نامه‌ای با بانک ملی در خصوص اعطای تسهیلات کم‌بهره به فرهنگیان منعقد شده است.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش سازماندهی و ساماندهی نظام‌نامه رفاهی فرهنگیان است، افزود: پرداخت تسهیلات کم بهره در دو سرفصل مرابحه و مسکن بدون سپرده گذاری، تحت عنوان وام‌های ثانویه‌ حمایتی با بازپرداخت بلند مدت از ابتدای سال جدید در سراسر کشور انجام خواهد گرفت.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات احداث مسکن را برای زوجین فرهنگی در کلان‌شهر تهران تا سقف 160 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت تا سقف 120 میلیون تومان و نیز در سایر شهرها برای زوجین فرهنگی تا سقف 100 میلیون تومان با کارمزد 12 درصد خواهد بود.

وی ادامه داد: پرداخت وام احداث مسکن در این تفاهم‌نامه، به صورت انفرادی در شهر تهران 100 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها 80 میلیون تومان و همچنین در سایر شهرها 60 میلیون تومان با بازپرداخت 12 ساله، است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پرداخت تسهیلات مرابحه تا سقف 60 میلیون تومان، به ازای هر فرهنگی واجد شرایط با بازپرداخت 5 ساله (60 ماهه) از دیگر مواردی است که در مفاد این تفاهم‌نامه، در راستای منزلت اجتماعی فرهنگیان، به خوبی تبیین و تشریح شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: سقف تسهیلات خرید مسکن در شهر تهران 60 میلیون تومان و در مراکز استان‌ها 50 میلیون تومان خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: